Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 23 października 2018    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Budżet Obywatelski 2019

   

Szanowni Rodzice!

                Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2019.

            Zadanie duże to modernizacja i przebudowa ogólnodostępnego placu zabaw znajdującego się obok budynku B. Zabawa oraz ruch na świeżym powietrzu dostarczają bodźców, których potrzebuje dziecięcy mózg do prawidłowego rozwoju. Dzięki sprzętom, które znajdują się na każdym placu zabaw, dzieci uczą się koordynacji ruchów, równowagi, wzmacniają mięśnie całego ciała. Obecny plac powstał wiele lat temu i wymaga nieustannych napraw i remontów. Znajdujące się na nim wyposażenie jest przestarzałe i mało atrakcyjne dla Państwa dzieci. Aby powstał bezpieczny, nowoczesny, zachęcający do zabawy oraz wyposażony w najwyższej jakości  sprzęt, który będzie służył dzieciom przez długie lata, potrzebne są duże środki pieniężne. Plac zabaw znajdujący się przy naszej szkole jest placem ogólnodostępnym, w godzinach popołudniowych mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy. Uważamy, że nasz projekt dla naszych dzieci jest niezwykle potrzebny i najważniejszy.

            Zadanie małe to zdobycie środków na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę fontanny w Parku Chopina. Dzięki fontannie park zyska na swojej  atrakcyjności.  W upalne dni będzie miłym miejscem odpoczynku zarówno dla starszych jak i dzieci.

Prosimy   Państwa o wsparcie poprzez wzięcie udziału w głosowaniu – wypełniając prawidłowo załączone ankiety  do 30 października 2018r.

ZADANIE DUŻE – 6.

ZADANIE MAŁE – 8.

                                                         

http://bip.swiebodzin.eu/464/Budzet_Obywatelski/

                                                                                                                       Dziękujemy

Rada Rodziców SP2 w Świebodzinie

Turniej o Puchar Tymbarku

Drużyny świebodzińskie wygrywają w turnieju TYMBARK 2018

Nasi mali piłkarze ręczni sprawdzali się we wtorek 16 października w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Zawody odbyły się na stadionie Ośrodka Sportu w Zbąszynku. Drużyny z DWÓJKI wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: U-10 i U-12 - latków. Drużyna młodsza zajęła I miejsce w grupie remisując z Ołobokiem 3:3 i wygrywając z Gościkowem 6:0, by w półfinale przegrać ze świebodzińską TRÓJKĄ 0:3. Grupa starsza wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce promujące awansem do finału wojewódzkiego. Drużyna U-10 z SP-3 także awansowała do finału. W turnieju w trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 20 drużyn.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października przystąpiliśmy do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Naszym celem było wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2017 roku w akcji wzięło 85 100 uczestników.

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w piątek 12 października 2018r. uczniowie klas IIb i IIc oraz wszystkich klasa szóstych przygotowali z tej okazji dla nauczycieli i pracowników szkoły uroczystość. W piosenkach i wierszach podziękowali nauczycielom za pracę, poświęcenie i serce jakie wkładają w przekazywanie wiedzy uczniom.

Zapraszamy do fotorelacji z tej miłej uroczystości. 

Ostatnie pożegnanie

10 października 2018r. na cmentarzu w Świebodzinie pożegnaliśmy zasłużonego dla naszej szkoły nauczyciela emeryta Pana Stanisława Wodeckiego. Pracę rozpoczął w 1953 roku w Punkcie Filialnym w Ługowie jako nauczyciel w klasach I – III i jednocześnie pełnił w niej funkcje kierownika.

            Po 38 latach, w 1991 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. W 1987 roku za wyróżniającą pracę otrzymał  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 1975 – Złoty Krzyż Zasługi.

            Wśród uczniów, rodziców i nauczycieli cieszył się dużym poważaniem i autorytetem. Dał się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu – zawsze uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do świata i ludzi. Odpowiedzialny, sumienny, życzliwy – to tylko niektóre cechy. Do tej listy każdy z nas mógłby dodać wiele – wielu doświadczyło jego wielkiego serca.