Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 18 listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Psu na budę

Przyłączamy się do akcji Psu Na Bude!

organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatywa Dla Zwierząt.

Akcja polega na zbiórce/zwózce darów

dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

mieszczącego się przy ulicy Szwajcarskiej 4 w Zielonej Górze

Czytaj więcej...

Dzień Seniora

Dzień Seniora

 w Powiatowym Domu Pobytu Dziennego  "Homini" w Świebodzinie

 

         26 października 2018 r. z okazji Dni Seniora obchodzonych w całej Polsce uczniowie  klasy 2B,5E,5F wytypowani przez wychowawców (p. B.Gwozdowską, p.Gniewczyńską, p.Skrzypczaka) spotkali się z seniorami Powiatowego Domu Pobytu Dziennego Homini w Świebodzinie. Na wstępie spotkania logopeda Beata Gordzelewska powitała wszystkich, przedstawiając cel odwiedzin młodego pokolenia.

Czytaj więcej...

Tydzień dla Niepodległej

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

zaplanowaliśmy szereg działań w ramach szkolnego projektu Tydzień dla Niepodległej.

Dziękujemy uczniom i rodzicom do włączenia w obchody tego niecodziennego święta!

Czytaj więcej...

Budżet Obywatelski 2019

   

Szanowni Rodzice!

                Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2019.

            Zadanie duże to modernizacja i przebudowa ogólnodostępnego placu zabaw znajdującego się obok budynku B. Zabawa oraz ruch na świeżym powietrzu dostarczają bodźców, których potrzebuje dziecięcy mózg do prawidłowego rozwoju. Dzięki sprzętom, które znajdują się na każdym placu zabaw, dzieci uczą się koordynacji ruchów, równowagi, wzmacniają mięśnie całego ciała. Obecny plac powstał wiele lat temu i wymaga nieustannych napraw i remontów. Znajdujące się na nim wyposażenie jest przestarzałe i mało atrakcyjne dla Państwa dzieci. Aby powstał bezpieczny, nowoczesny, zachęcający do zabawy oraz wyposażony w najwyższej jakości  sprzęt, który będzie służył dzieciom przez długie lata, potrzebne są duże środki pieniężne. Plac zabaw znajdujący się przy naszej szkole jest placem ogólnodostępnym, w godzinach popołudniowych mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy. Uważamy, że nasz projekt dla naszych dzieci jest niezwykle potrzebny i najważniejszy.

Czytaj więcej...

Wystąpienia naszych uczniów w eliminacjach konkursu krasomówczego

22.10.2018 r. dwoje naszych uczniów – Julia Marciniak z kl. VIc oraz Kacper Cichocki  z kl. Vc – uczestniczyło w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Do ww. imprezy zgłosili i przygotowali uczniów poloniści – Dorota Skrzypczak i Marek Skrzypczak. Uroczystość odbyła się w gościnnym Muzeum Lubuskim im. J. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, a wystąpieniom towarzyszyła miła i życzliwa atmosfera. Treścią prezentacji uczestników była interesująca opowieść  o miejscu zamieszkania, historii regionu lub walorach przyrodniczych najbliższych okolic. Julia i Kacper zachwycili słuchaczy ciekawymi, samodzielnie ułożonymi opowieściami o Świebodzinie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich odważnych krasomówców „Dwójki” do udziału w konkursie w przyszłym roku.