Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

XIV OGÓLNOPOLSKI WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

XIV OGÓLNOPOLSKI WIOSENNY TURNIEJ  PIŁKI RĘCZNEJ ZIELONA GÓRA 5 - 7 kwietnia 2012

 

Już 14 lat mija od pomysłu nauczycieli wychowania fizycznego- Mariusza Fórmaniaka i Ireneusza Łuczaka jako wciąż nieustających kreatorów promowania piłki ręcznej w winnym grodzie Bachusa. Rocznik 1998 powinien tę tradycję podtrzymywać:) Dzisiaj panowie w dalszym ciągu z klasą, krzątają się po obiektach sportowych i dopilnowują prawidłowej pracy trzydniowej "machiny", a przede wszystkim coraz lepszej gry swoich podopiecznych. Gospodarze wystawili we wszystkich rocznikach aż 4 drużyny. Turniej w tym roku zorganizowany dla 3 kategorii wiekowych: U-13, U-14 i U-15. Nasza drużyna zdecydowała się uczestniczyć na zasadzie dojazdów, gdyż po pierwsze: zajmowało nam to tylko pół godziny drogi, a drugim powodem był okres przedświąteczny i związane z nim rodzinne tradycje Świąt.

Zawody zorganizowane na dwóch pełnowymiarowych halach sportowych. Szkoda tylko, że zawodnicy nie mogli zagrać i poczuć klimatu przepięknego najnowocześniejszego w Polsce obiektu sportowego, jakim jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Może w przyszłym roku??

Na turniej pojechaliśmy w najsilniejszym składzie, stąd prawdopodobnie tak dobre wyniki:

z Zieloną Górą 25:9;

z Legnicą 16:11;

z Nową Solą 23:6;

z Zieloną Górą II 27:6;

ze Szczecinem 23:10;

z Lubinem 18:11.

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: UKS Orlik SP2 Świebodzin

II miejsce: UKS Siódemka Legnica

III miejsce: MKS Kusy Szczecin Dąbie

IV miejsce: UKS Czternastka I Zielona Góra

V miejsce: UKS Czternastka II Zielona Góra

VI miejsce: UKS Trójka Nowa Sól

VII miejsce: MKS Zagłębie Lubin (PK - uczestnicy o rok starsi)

 

Zawodnicy z "Dwójki" zwyciężali w składzie: Augustynowicz Piotr - 22, Zgliniecki Mateusz - 16, Nowakowski Daniel - 5, Dudek Tymoteusz - 14, Kiersnowski Kacper - 22, Kubacki Filip - 15, Łączak Michał - 1, Szklarkowski Patryk - 7, Czaban Krzysztof - 6, Kardzis Igor - 14, Szewczuk Bartłomiej - 11, oraz bramkarz: Czajkowski Bartosz.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Filipa Kubackiego, najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Roszak z Legnicy, na miano króla strzelców turnieju zapracował sobie Kacper Wawrocki z Z. Góry. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie został Krzysztof Czaban.

Drużyna prowadzona jest przez Zbigniewa Jaroszewicza i Marka Bana.

 

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2012”

   Dnia 20 kwietnia 2012 r. zostały zaprezentowane w PSP nr 2 w Świebodzinie przedstawienia promujące zdrowy tryb życia w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Udział w konkursie wzięły 2 zespoły uczniów klas szóstych pod kierunkiem opiekunów p. Agnieszki Pietruszki i p. Katarzyny Radziewicz. W nagrodę wyjadą na trzydniową wycieczkę do Lądka Zdroju.

   Zespół p. Agnieszki Pietruszki zaprezentował program profilaktyczny pod tytułem „Wyhamuj w porę”. Natomiast program zespołu p. Katarzyny Radziewicz nosił tytuł „Kontra alkohol”. Były to przedstawienia adresowane do dzieci  i młodzieży z klas IV – VI.

  Program dostarczył widzom w ciekawej formie informacji   na temat uzależnień i ich skutków, pokazał, jaką drogę należy obrać, aby poradzić sobie   z własnymi problemami, akcentował przyjaźń, radość, rozsądek,  pożyteczne spędzanie wolnego czasu.

  Scenariusz, dekoracje, podkład muzyczny, stroje i rekwizyty przygotowali uczniowie wraz z opiekunami.

 

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej LAJKONIK 2012

   W miniony weekend (13-16 kwietnia) trzy drużyny piłki ręcznej z naszego powiatu uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej LAJKONIK 2012 w europejskiej stolicy sportu - Krakowie. W turnieju o Laur Lajkonika rywalizowały 84 drużyny dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Świebodzin reprezentowali chłopcy z rocznika 99 z klubów UKS "ORLIK" PSP2 i TS "ZEW", natomiast Lubrzę dziewczęta z rocznika 99 z klubu "Zjednoczeni Lubrza". Zaplanowany kilka miesięcy wcześniej wyjazd miał być próbą sił przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski. Oczywiście wyjazd połączyliśmy ze zwiedzaniem zabytków Krakowa, które wspaniale prezentowały się przy sztucznym świetle. Zgłoszone drużyny grały systemem "każdy z każdym" w czterech grupach. System gier spowodował, że dwie rywalizujące ze sobą czołowe drużyny naszego województwa, także stanęły przeciwko sobie w walce o podium.

   Wszystkie drużyny zaprezentowały się znakomicie, udowadniając po raz kolejny, że nasi młodzi sportowcy z powodzeniem rywalizują z rówieśnikami z Polski. Najlepszy wynik, bo srebrne krążki osiągnęły dziewczęta z Lubrzy, natomiast chłopcy walczyli ze sobą w meczu o brązowy medal, z którego zwycięsko wyszli zawodnicy z Dwójki. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że uczestnictwo chłopców z Orlika było możliwe dzięki hojności świebodzińskiej firmy RECARO, która zasponsorowała im ten turniej. Wyniki meczów Orlika: z Kusym II Kraków 26:10, z Vive Kielce 19:14, z Legnicą 16:14, z Kusym I Kraków 11:14, z Zewem 21:16.  Zespół z Dwójki grał w składzie: Kiersnowski Kacper, Szklarkowski Patryk, Kardzis Igor, Szewczuk Bartłomiej, Zgliniecki Mateusz, Czaban Krzysztof, Kubacki Filip, Dudek Tymoteusz, Nowakowski Daniel, Dumanowski Jakub jako fotoreporter, oraz bramkarze: Malinowski Damian i Czajkowski Bartosz.

Wyniki meczów Zewu:

z Samborem II Tczew 21:13,

z Bogorią 21:13,

z Samborem I Tczew 20:16,

z UKS Białystok 15:20.

Tabela końcowa w kategorii chłopcy'99:

1.  SKS Kusy I Kraków

2.  UKS 49 Białystok

3.  UKS "Orlik" PSP 2 Świebodzin

4.  TS "Zew" Świebodzin

5.  Vive Targi I Kielce

6.  MKS Sambor I Tczew

7.  UKS "Dziewiatka" Legnica

8.  MKS Sambor II Tczew

9.  Vive Targi II Kielce

10.  PMOS Busko Zdrój

11.  SKS Kusy II Kraków

12.  UKS Zorza Bogoria

Więcej informacji na stronie:

http://www.lajkonikcup.pl/pl/tournament.php

 

Konkurs recytatorski

Dnia 13.04.2012 r. w Świebodzińskim Domu Kultury w Sali Kameralnej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowało sześcioro uczniów:

Klaudia Zdanowicz z kl. II D przygotowana  przez panią mgr Danutę Olek,

Krzysztof Fornal z kl. III B przygotowany przez panią mgr Renatę Kardzis,

Jan Siemaszko kl. III C przygotowany przez panią mgr Beatę Misiuk,

Natalia Dutkiewicz kl. IV A przygotowana przez panią mgr Annę Wojciechowską,

Karolina Cieślik kl. V B przygotowana przez panią mgr Emilie Marciniak,

Edyta Teodorczyk kl. VI C przygotowana przez panią mgr Dorotę Wolnik.

 

Do konkursu na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się aż troje naszych uczniów. Jan Siemaszko z klasy III C ujął jury recytacją wiersza Jana Brzechwy „Gucio”. Karolina Cieślik z klasy V B zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Słówka i słufka”. Natomiast Edyta Teodorczyk z klasy VI C zachwyciła bardzo dojrzałą recytacją wiersza Juliusza Słowackiego „Dajcie mi tylko jedną ziemi milę…”

 Do etapu wojewódzkiego awansował Jan Siemaszko z klasy III C.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Anna Wojciechowska

GrandPrix Szkół Podstawowych Gminy Świebodzin w Szachach

   Dnia 20 kwietnia 2012 r. w Klubie Szachowym Świebodzińskiego Domu Kultury  reprezentanci naszej szkoły zakończyli rozgrywki z cyklu GrandPrix Szkół Podstawowych Gminy Świebodzin 2011/2012 w Szachach. Wszyscy grali w jednej grupie. Osobna klasyfikacja była w grupach wiekowych (1. klasy V-VI, 2. klasy III-IV, 3. klasy I-II ).

   Na zakończenie cyklu najlepsi w grupach wiekowych otrzymali: puchary, medale, dyplomy  i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Świebodzin. Szczególne gratulacje należą się dla Mateusza Roja, który wygrywa ostatnio wszystkie turnieje na ,,swoim terenie".  Pozytywną niespodzianką jest wynik Marysi Walasek, która w dwóch kolejnych turniejach zdobyła po 3 punkty - jak na pierwszoklasistkę to super !

Czytaj więcej...