Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2017

   Dnia 10 maja 2017r. o godz. 8.30 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Świebodzinie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wystartowały w nich 4 zespoły gimnazjów (PG nr 1 Świebodzin, PG nr 3 Świebodzin, PG Lubrza, I G Zbąszynek) oraz 6 zespoły szkół podstawowych (Dąbrówka Wlkp., Lubrza, Smardzewo; PSP nr 2, 6, 7 Świebodzin).

Uczestnicy musieli zaliczyć  4 konkurencje  tj.: test wiedzy i skrzyżowań,  rowerowy tor przeszkód,  miasteczko ruchu drogowego oraz pierwszą pomoc przedmedyczną.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Pomnika Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej opiekun Edward Utrata w składzie:

Mikołaj Kleszka

Dawid Mirek

Martyna Mania

Karolina Łochowicz

         Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych okazała się Karolina Łochowicz ze Szkoły Podstawowej im. Pomnika Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce drużyna z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w  Zbąszynku  opiekun Michał Łysiak w składzie:

Marcin Kociołek

Marcin Muszyński

Natalia Grygus

Najlepszym zawodnikiem w kategorii gimnazjów okazał się Marcin Kociołek z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w  Zbąszynku

TURNIEJ EKOLOGICZNY KLAS V

   Turniej odbył się 9 maja 2017 r. Rywalizowały w nim cztery zespoły klasowe klas piątych. Turniej był sprawdzeniem wiedzy z zakresu ekologii. Każdą klasę reprezentował 3 osobowy zespół, który odpowiadał na wylosowane pytania, rozwiązywał test, wskazywał źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej, rozpoznawał znaki ekologiczne. Każda klasa prezentowała strój ekologiczny, plakaty oraz hasła i okrzyki. Wszyscy dobrze się bawili i potwierdzili znajomość wiedzy ekologicznej.

  Komisja w składzie: p. Danuta Dytkowska, p. Bożena Czarnuszewicz i p. Andrzej Gierasimowicz wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobyła klasa V c, II miejsce klasa V d, III miejsce zajęła klasa V a.

 

Konkursy przedmiotowe

   Dnia 28 kwietnia o godz. 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/2017. Naszą szkołę prezentowała Urszula Rodobolska uczennica klasy VIC, która została laureatką z przyrody. Nauczycielem prowadzącym i przygotowującym do konkursu jest p. Mirosława Śliwińska.

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   W 28 kwietnia w auli szkolnej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 4D z wychowawczynią p. Elżbietą Czaplińską oraz  2B z wychowawczynią Małgorzatą Keklak i 2E z p. Martą Łobażewicz, przygotowali akademię przekazując swoim rówieśnikom wiadomości patriotyczne. Występ rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu Polski. Dzieci najprostszym językiem, przypominały w jaki sposób Polska uchwaliła pierwszą w Europie konstytucję.

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli również udział w obchodach powiatowych Święta Konstytucji 3 Maja.

Klasy IV - VI

  

Klasy 0 - III

 

Witaj wiosno!

Powitanie Wiosny

We wtorek 21 marca uczniowie i uczennice klas 4 - 6 spotkali się na boisku. Później wyszli na miejskie ulice, robiąc przy tym mnóstwo pozytywnego hałasu. Dzięki temu wszyscy przechodnie nie mieli żadnych wątpliwości, że właśnie nadeszła wiosna. Świadczyły o tym także niesione przez uczniów, wykonane przez każdą klasę marzanny. Następnie pod szkołą przekazali marzannę panu woźnemu, która spłonęła i tym samym pożegnali zimę.

 

Relacja zamieszczona na stronie internetowej Gazety Lubuskiej    tutaj