Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

ZAKOŃCZENIE NAUKI KLAS SZÓSTYCH

   24 czerwca 2016r. o godz. 10.30 w auli szkoły odbyło się uroczyste zakończenie nauki przez uczniów klas szóstych, które składało się z części oficjalnej i artystycznej. W części oficjalnej szóstoklasistów pożegnali uczniowie klas najmłodszych czyli pierwszych i najstarszych – piątych, uroczyście przekazano sztandar nowemu pocztowi, absolwenci złożyli ślubowanie, a swoje obowiązki przewodniczącej SU przekazała dotychczasowa przewodnicząca SU.

  Doniosłym punktem uroczystości było nagrodzenie najlepszych uczniów. Uczniowie wzorowi otrzymali piękne książki i dyplomy, a najlepsi z najlepszych, czyli uczniowie z wzorowym zachowaniem i z wszystkimi ocenami co najmniej bardzo dobrymi, zostali uhonorowani Srebrną Tarczą i wpisem do Złotej Księgi.

Czytaj więcej...

FINAŁ KRAJOWY „SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2016”

KATOWICE 9-12 czerwca 2016

Wspaniałą przygodę przeżyli uczestnicy V edycji finału krajowego SznO, który odbył się w wybranych miastach górnego śląska. To właśnie Katowice, Sosnowiec i Tarnowskie Góry zostały zablokowane i oblężone przez 32 drużyny młodych szczypiornistów, którzy rozgrywali swoje pojedynki w różnych częściach miasta na zewnętrznych boiskach tartanowych.

Drużyna z DWÓJKI startuje niemalże rokrocznie: w ub. roku w Krakowie zajęła XII miejsce, dwa lata temu w Częstochowie IX miejsce, jeszcze wcześniej w Katowicach V miejsce, a w Ostrowcu Świętokrzyskim najwyższe IV miejsce.

Czytaj więcej...

FINAŁ LUBUSKI „SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2016”

ŚWIEBODZIN 25.05.2016

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie została rekomendowana do organizacji finału lubuskiego SznO 2016 w kategorii chłopców. W ubiegłym roku w Nowej Soli to właśnie DWÓJKA zwyciężyła w zawodach, a finalista tego turnieju weźmie udział w finale krajowym, organizowanym tym razem w Katowicach.

Uczestnicy zostali losowo podzieleni na dwie grupy, gdzie mecze toczyły się systemem „każdy z każdym” w czasie 2x12 minut:

A. Boiska Orlik 2012 ul. Świerczewskiego 74

B. Kompleks boisk sportowo - rekreacyjnych PSP-2 Park Chopina 1

Pozostałe mecze drużyny rozegrały w zwycięskich i przegranych grupach też systemem „każdy z każdym”

Czytaj więcej...

FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM CZWÓRBOJU

FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM

CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM CHŁOPCÓW

24.05.2016 SŁUBICE

Na przepięknym stadionie lekkoatletycznym o tartanowej nawierzchni i z elektronicznym pomiarem czasu odbywały się finały wojewódzkie w kategorii chłopców i dziewcząt.

Drużyna z DWÓJKI nie zawiodła zdobywając najcenniejszy kruszec. Przystąpili do konkurencji bardzo skoncentrowani, wyniki na sztucznej nawierzchni były dużo wyższe, niż w zawodach powiatowych w Świebodzinie.

Czytaj więcej...

DWÓJKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W środę 27 kwietnia w Miejskiej Hali Sportowej odbył się finał lubuski szczypiorniaka. Zespół z DWÓJKI jako zwycięzca półfinału, pierwszy mecz zagrał z półfinalistą drugiego miejsca - z SP-1 Sulechów wygrywając 25:10. W meczu mistrzowskim świebodzinianie pokonują SP-7 Żagań 26:12. Tym sposobem mistrzowie otworzyli sobie drogę do udziału w Turnieju Mistrzów Województw, który odbędzie się w czerwcu w Głuchołazach.

Kolejność końcowa turnieju:

I miejsce: PSP-2 Świebodzin trener: Zbigniew Jaroszewicz

II miejsce: PSP-7 Żagań trener: Przemysław Marciniak

III miejsce: PSP-1 Słubice trener: Piotr Dmuchowski

IV miejsce: PSP-1 Sulechów trener: Mariusz Narzekała

Drużyna wystąpiła w składzie (w nawiasie zdobyte bramki): Dłużak Kacper kl 6a (7), Stanulewicz Mikołaj kl 6a (6), Dłużniewski Jakub kl 6b (4), Łobażewicz Adam kl 6b (8), Jastrzębski Igor kl 6c (4), Jastrzębski Mateusz kl 6c (6),  Czarnuszewicz Filip kl 6d (1), Kipran Michał kl 6d (1), Piwoński Jakub kl 6d (6), Kowol Tobiasz kl 6A (3), Rudnicki Maksymilian (5), oraz bramkarze: Szarłowicz Jan kl 6d i Sudak Patryk kl 6c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.