Dzisiaj jest: 23 października 2014    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Przedsięwzięcie profilaktyczne pod nazwą

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2013”

Dnia 24 kwietnia 2013 r. zostały zaprezentowane w PSP nr 2 w Świebodzinie przedstawienia promujące zdrowy tryb życia w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Udział w konkursie wzięły 2 zespoły uczniów klas szóstych pod kierunkiem opiekunów p. Elwiry Olszewskiej i Elżbiety Czaplińskiej. W nagrodę wyjechali na trzydniową wycieczkę do Karpacza.

Zespół p. Elżbiety Czaplińskiej zaprezentował happening profilaktyczny odnośnie alkoholu, narkotyków i palenia papierosów. Natomiast zespół p. Elwiry Olszewskiej przedstawił spektakl pt. „Bądź trzeźwy”.

Program dostarczył widzom w ciekawej formie informacji   na temat uzależnień i ich skutków, pokazał, jaką drogę należy obrać, aby poradzić sobie   z własnymi problemami, akcentował przyjaźń, radość, rozsądek,  pożyteczne spędzanie wolnego czasu.

Scenariusz, dekoracje, podkład muzyczny, stroje i rekwizyty przygotowali uczniowie wraz z opiekunami.

Relacja z wręczenia nagród sfilmowana przez Horyzont TV Świebodzin