Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 15 sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Obchody Dnia Dziecka

29 maja odbyła się w szkole impreza z okazji Dnia Dziecka

Motto przewodnie: „gimnastyka umysłu i ciała”, czyli sport i finał obchodów Szkolnego Święta Matematyki w formie -

PRZEZ ZABAWĘ DO NAUKI.

Konkurencje zostały przeprowadzone w 3 kategoriach i na 3 płaszczyznach, tzn. dla klas 4,5 i 6.

 

Czytaj więcej...

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Przedsięwzięcie profilaktyczne pod nazwą 

   „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2013”

 

   Dnia 24 kwietnia 2013 r. zostały zaprezentowane w PSP nr 2 w Świebodzinie przedstawienia promujące zdrowy tryb życia w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Udział w konkursie wzięły 2 zespoły uczniów klas szóstych pod kierunkiem opiekunów p. Elwiry Olszewskiej i Elżbiety Czaplińskiej. W nagrodę wyjechali na trzydniową wycieczkę do Karpacza.

   Zespół p. Elżbiety Czaplińskiej zaprezentował happening profilaktyczny odnośnie alkoholu, narkotyków i palenia papierosów. Natomiast zespół p. Elwiry Olszewskiej przedstawił spektakl pt. „Bądź trzeźwy”.

Czytaj więcej...

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

   Dnia 27 maja w auli szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas piątych i szóstych  (organizatorki: p. Dorota Skrzypczak i p. Izabela Żukowska). W konkursie wzięło udział 15 uczniów.  

Zadaniem uczniów było piękne przeczytanie fragmentów literatury pięknej dla dzieci i młodzieży.  Jury w składzie: p. Dorota Skrzypczak, Dorota Wolnik i p. Izabela Żukowska oceniało: dykcję, interpretację tekstu oraz wrażenie ogólne zawodników.

Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuroczycka z klasy VI a, drugie miejsce – Natalia Spolska z klasy VI b, trzecie miejsce – Krystian Szczyglewski z klasy V c. Wyróżnienie przyznano Dominice Mucha z klasy V d.

 

Moja Pacynka

Dnia 6 maja upłynął termin składania prac do ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Moja Pacynka”. Spośród wielu „arcydzieł” Szkolna Komisja Konkursowa w składzie pań Anny Jelak - Bogusz, Joanny Jóźwiak i Izabeli Żukowskiej wybrała 3, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu w Wydawnictwie Szkolnym PWN w Warszawie.

Szkolnymi zwycięzcami zostały :

Nikola Wróbel

Natalia Roszyk

Maja Oźmińska

 

Czytaj więcej...

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW U-13 O PUCHAR PREZESA LUBUSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ Z OKAZJI OBCHODÓW 50-LECIA LZPR NA ZIEMI LUBUSKIEJ

   W Świebodzinie w niedzielę 21 kwietnia 2013r. odbył się towarzyski turniej PR chłopców z rocznika 2001. Rywalizowało 8 drużyn z trzech ościennych województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolski.

Lubuskie reprezentowali gorzowianie z UKS 'Miś' i gospodarze ze świebodzińskiej „Dwójki”. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach: na parkiecie hali, oraz na otwartym boisku tartanowym Orlik 2012. Sprawdziła się prognoza pogody sprzed tygodnia i słoneczna pogoda dopisywała uczestnikom. W całym turnieju rozegrano 28 spotkań w czasie 1x15 minut. Tym sposobem trenerzy powinni być zadowoleni, gdyż ich podopieczni grali w efektywnym czasie 105 minut ciągłej gry.

 

Czytaj więcej...