Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ "MIŚ"

   II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ "MIŚ" im. Ryszarda Staszyńskiego o Puchar Dyrektora Gimnazjum 9 w Gorzowie 9 - 10 marca 2012. Sportowy Gorzów również szczypiorniakiem stoi, mamy na to kolejny dowód. Dzięki aktywności nauczycieli w-f Pawła Cichonia i Janusza Szopy cała pełnowymiarowa hala sportowa przy ul. Czereśniowej była zajęta przez 12- i 13-latków, którzy marzą o karierach braci Jureckich, Lijewskich, czy Sławomira Szmala, występach w ekstraklasie. Dziś jednak potrafią świetnie się bawić, a przy okazji pokazują, czego zdążyli się już nauczyć. W czasie turnieju odbyło się aż 45 spotkań w dwóch kategoriach wiekowych.

 

 

   W roczniku 1999 - wystartowało osiem zespołów - zwyciężył Energetyk Gryfino, który w siedmiu pojedynkach pięć razy zwyciężył i dwa mecze zremisował. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z równą ilością punktową:  SP71 Szczecin oraz "Dwójka" Świebodzin.

  O miejscu zadecydował bezpośredni pojedynek. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został wybrany Bartosz Bartosiewicz z SP 71, najlepszym bramkarzem - Bartosz Czajkowski ze świebodzińskiej "Dwójki", a najlepszym strzelcem Wojciech Dadej z Gryfina.

Wyniki spotkań U-13 naszej drużyny z:

 Koszalinem 9:6;

SP71 Szczecin 7:11;

Świdwinem 11:7;

Gorzowem 11:2;

 Zieloną Górą 10:5;

 Gryfinem 5:5;

SP37 Szczecin 10:4.

 

Klasyfikacja końcowa:

1. Energetyk Gryfino,

2. SP 71 Szczecin,

3. UKS Orlik SP 2 Świebodzin,

4. UKS Koszalin,

5. UKS 14 Zielona Góra,

6. GSPR UKS Miś Gorzów,

7. SP 37 Szczecin,

8. MKS Zawisza Świdwin.

 

Drużyna z "Dwójki" wystąpiła w składzie: Rawicki Paweł, Augustynowicz Piotr - 18, Zgliniecki Mateusz - 13, Nowakowski Daniel, Dudek Tymoteusz, Kiersnowski Kacper - 2, Woźniak Łukasz, Kubacki Filip - 7, Łączak Michał - 1, Szklarkowski Patryk, Czaban Krzysztof - 2, Kardzie Igor - 14, Szewczuk Bartłomiej - 7, oraz bramkarze: Czajkowski Bartosz i Malinowski Damian.

 

Do końca ważyły się losy zwycięstwa w roczniku 2000 (walczyło sześć drużyn). Wśród młodszych najlepszym strzelcem został Gracjan Mazur ze Szczecina, a pozostałe nagrody trafiły do gorzowian. Najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Olejniczaka z Misia, a najlepszym bramkarzem -Bartka Leszczyńskiego.

W trakcie turnieju mieliśmy też sportowe przerywniki "na wesoło". Początkujący adepci piłki ręcznej mieli okazję poczuć smak dorosłego szczypiorniaka - zagrali w drużynach mieszanych z pierwszoligowymi zawodnikami GSPR. W piątkowy wieczór wyszli też na boisko gorzowscy oldboye, którzy zmierzyli się z trenerami. Tutaj momentami było już całkiem na serio i akcje godne meczów wyczynowców.

Na koniec jeszcze wymiana terminów między szkoleniowcami i życzenie, aby tylko starczyło pieniędzy, bo jak najczęstsze takie granie to dla drużyn młodzieżowych wielka sprawa i szansa na szybszy rozwój.

Wyniki spotkań U-11 naszej drużyny z:

 Gorzowem 5:19,

Koszalinem 7:14,

Szczecinem 9:19,

Baniami 1:20,

Zieloną Górą 5:15.

 

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 37 Szczecin

2. GSPR UKS Miś Gorzów

3. UKS Olimpia Banie

4. UKS 14 Zielona Góra

5. UKS 18 Koszalin

6. Orlik SP 2 Świebodzin.

Na usprawiedliwienie dodajmy, że drużyna nasza grała w turnieju U-12, z o rok starszymi szczypiornistami. Fakt, że strzelili 27 bramek już napawa optymizmem na przyszłość:)

"Dwójkowa" drużyna wystąpiła w składzie: Bem Dawid, Białogłowy Jakub, Dolata Michał, Skrzypek Jędrek - 3, Wojtala Michał -13, Roj Maksymilian - 6, Borkowski Jakub - 1, Gołąbek Michał, Schodnik Patryk, Świerk Patryk, Salej Paweł, Urbaniak Marek, Pietrzak Radosław - 4, Kowalczyk Mateusz, Łapiński Michał, Wojciechowski Jakub oraz bramkarze: Ostrowski Maciej i Otto Natan.

Zbigniew Jaroszewicz