Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Wydarzenia 2008/2009

WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

 

69 ROCZNICA II WOJNY ŚWIATOWEJ


     1 września to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego, ale także rocznica  wybuchu II Wojny Światowej.
 Chociaż od tego tragicznego wydarzenia minęło 69 lat, powinniśmy o pamiętać o ofiarach wojny.
Od kilku lat uczniowie naszej szkoły 1 września uczestniczą w obchodach rocznicowych. W tym roku także nie zabrakło naszych reprezentantów.
Obecność młodzieży szczególnie cieszy kombatantów, bo to przecież dla nas, dla przyszłych pokoleń ryzykowali własnym życiem w obronie Ojczyzny.
Może w przyszłym roku dołączysz do grupy oddających hołd kombatantom i poległym?                                                                                                                                                                                                                                                       

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


DWÓJKA URATOWAŁA 70 DRZEW!

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 tegoroczną akcję Sprzątanie świata rozpoczęto 15 września sprzedażą ekotoreb. Ładne, kolorowe a przede wszystkim wykonane z ekologicznego materiału torby cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta. Kolejnym działaniem był apel przeprowadzony w dniu 19 września podczas, którego uczniowie poznali historię i cele akcji Sprzątanie świata, a także złożyli ekologiczne ślubowanie.


Podczas spotkania wręczono nagrody najlepszym „zbieraczom” zużytych baterii w minionym roku szkolnym. Po apelu chętne klasy przystąpiły do sprzątania świata wokół  szkoły.
    W sobotę 20 września pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów-ochotników wraz trzema nauczycielkami pojechała sprzątać teren leśny wokół plaży borowskiej nad jeziorem Niesłysz. Pod kierunkiem pracowników nadleśnictwa dzieci przez trzy godziny napełniły zebranymi śmieciami dwa kontenery. Akcję  zakończono smażeniem kiełbasek, które ufundował burmistrz .
    Od poniedziałku 22 września rozpoczęła się w szkole Wielka zbiórka makulatury. Przez sześć dni uczniowie  przynosili makulaturę, której ilości przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorek akcji. Niewątpliwie do intensywnej zbiórki dopingowały nagrody – pizza dla najlepszej klasy, lody i czekoladki dla pozostałych. W sumie zebrano 4000 kg makulatury, dzięki czemu uratowano ok. 70-ciu drzew! Za pieniądze uzyskane ze zbiórki makulatury zostaną zakupione na potrzeby uczniów papierowe ręczniki wyprodukowane z materiału pochodzących z recyklingu.
To jednak nie koniec ekologicznej edukacji w Dwójce - rozpoczęto zbiórkę zużytych baterii, a na wiosnę zaplanowano kolejną akcję z makulaturą.
    Organizatorkami tych wszystkich ekodziałań są opiekunki samorządu Renata Ociepa i Alina Szumska.
 


PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA UCZNIÓW

   W piątek 3 października dzieci z klas pierwszych brały udział  w uroczystym pasowaniu na ucznia. Impreza odbyła się w pięknie udekorowanej auli szkolnej. Spotkanie rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły. Uroczystość prowadzili uczniowie starszych klas: Edyta Thom i Kuba Ziemiański.
   Dzieci ubrane w stroje galowe z przypiętymi kolorowymi wstążkami, śpiewały piosenki o tematyce szkolnej, recytowały wiersze o klasie, obowiązkach szkolnych i Polsce. W czasie ślubowania przyrzekali być dobrym i uczciwym człowiekiem, szanować swoich rodziców i nauczycieli, uczyć się tego, o piękne i mądre, kochać i czcić Polskę, wyrosnąć na dobrego obywatela Ojczyzny.
   Głos zabrał dyrektor szkoły mgr Marian Wieczorek, burmistrz miasta Dariusz Bekisz, ksiądz kanonik Zbigniew Matwiejów oraz przedstawiciel rodziców klas pierwszych Artur Konopacki. Zaproszeni goście kierowali kilka miłych słów do uczniów życząc im powodzenia w nauce, wytrwałości oraz sukcesów w życiu. Burmistrz wraz z dyrektorem szkoły pasowali dzieci na uczniów wielkim ołówkiem. Było to dla pierwszaków ogromne przeżycie.
  Na koniec uroczystości przedstawiciele klas przypieczętowali swoją obecność w kronice szkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki podarowane przez gości.
   Nad całością imprezy czuwały panie Małgorzata Engiel i Danuta Olek. W nagrodę za grzeczne zachowanie i piękny występ mali uczniowie udali się do kina na film.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  "Aby innych zapalać, trzeba samemu płonąć" - te oto słowa stały się hasłem tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą zorganizowały klasy szóste na uczczenie tego święta.
   Jak co roku 14 października 2008 roku cała społeczność szkoły obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia, która miała atrakcyjną i niebanalną formę przypominającą wręczenie Oskarów. Podczas akademii uczniowie wręczyli swoim pedagogom i pracownikom administracyjnym zabawne dyplomy. Ponadto program był wzbogacony o prezentację komputerową. Uczniowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć pracowników szkoły podczas ich codziennych zmagań w szkole. Uroczystość bardzo się podobała.

Agnieszka Pietruszka


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   5 listopada w auli szkolnej klasy 2d i 3d przeprowadziły apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie samodzielnie przygotowali wystrój sceny: flagi, kwiaty; „stroje” – mundury żołnierskie z polskimi orzełkami i biało-czerwonymi kwiatami  i wstążkami.
   Informacje historyczne przeplatane był patriotyczną poezją i żołnierskimi pieśniami. Klasy I-III odśpiewały hymn narodowy. Po apelu wszystkie klasy złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicze przy Pomniku Niepodległości w Parku Chopina. Nad przebiegiem obchodów Święta Niepodległości czuwały wychowawczynie klasy 2d – Beata Gwozdowska i  klasy 3d – Beata Gordzelewska

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


   Już po raz piąty zorganizowaliśmy w naszej szkole imprezę Cała dwójka czyta dzieciom pod hasłem „Poczytaj mi mamo – poczytaj mi tato”. Tematem przewodnim spotkania był Światowy Dzień Pluszowego Misia.
   Znane i cenione osoby z naszego miasta czytały literaturę dziecięcą, w której główną postacią był miś. Najbardziej znaną postacią dla dzieci jest Kubuś Puchatek, a dla rodziców miś Koralgol i miś Uszatek. Atrakcją spotkania była krótka prezentacja historii pluszowego misia.
25 i 26 listopada 2008 oku Misie zdobyły sławę w naszej szkole.

 

II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. ” NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”


   11 grudnia w świetlicy szkolnej, która była organizatorem odbyło się ogłoszenie wyników II edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. ”Najpiękniejsza kartka świąteczna”. Konkurs ten był przeznaczony dla wszystkich uczniów zapisanych do świetlic szkolnych PSP nr 2, 6, 7 oraz Gościkowa. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania pięknym, świątecznym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi, gdyż w obecnych czasach tradycja ta powoli zanika.
   Na nasz konkurs wpłynęło 81 prac – kart świątecznych ze świetlic szkolnych PSP nr 2, 6 oraz Gościkowa.     
   Szkoła nasza pozyskała Przyjaciół: firmę „Odzysk” i piekarnię P. Iwony Balcewicz, którym bliskie są bożonarodzeniowe tradycje i którzy rozumieją potrzebę rozwijania ich wśród dzieci. Dlatego też wsparli inicjatywę naszego konkursu fundując nagrody.


Prace oceniane były w dwóch kategoriach:
I kategoria - klasy I - III
II kategoria -klasy IV - VI

Nagrody otrzymali
w kategorii klas I
1 miejsce – Emilia Bukraba – PSP nr
2 miejsce – Dominika Ignasiak – PSP nr 6
3 miejsce  - Oliwia Malecza – PSP nr 2

W kategorii klas II
1 miejsce – Danusia Kędzierska – PSP nr 2
2 miejsce - Aleksandra Niezbecka - PSP nr 2
3 miejsce - Michał Hekawy - PSP nr 2

W kategorii klas III
1 miejsce - Bartosz Czajkowski - PSP nr 2
2 miejsce - Daria Pigulska - PSP nr 6
3 miejsce - Natalia Szulc - PSP nr 2


w kategorii klas IV
1 miejsce – Izabela Ristau – PSP nr 6
2 miejsce – Julia Sawicka _ PSP nr 2
3 miejsce - Jakub Królikowski – PSP nr 2


w kategorii klas V nagrodę otrzymała
Klaudia Starczewska- PSP nr 6

w kategorii klas VI nagrodę otrzymała
Anna Karolak- PSP Gościkowo

Wyróżnienia otrzymali :
Joanna Heluszka – kl.1 – PSP nr 2
Martyna Sobczak – kl.1 – PSP nr 6
Alicja Wróblewska – kl.1 – PSP nr 6
Monika Wilczyńska – kl. 2 – PSP nr 2
Karol Królikowski – kl.2 – PSP nr 2
Zosia Dziewa – kl. 2 – PSP nr 6
Paulina Walkowska – kl.2 –PSP nr 2
Aleksandra Kuroczycka – kl. 2 – PSP nr 2
Martyna Kamińska – kl. 3 – PSP nr 2
Dagmara Suchta – kl.3 – PSP nr 6
Gracjan Jasiński – kl.3 –PSP nr 6
Monika Szurko – kl.3 – PSP nr 6
Bartosz Karbownik – kl.4 – PSP nr 6
Daria Szczerban – kl.4 – PSP nr 2
Klaudia Gwozdowska- kl.4 – PSP Gościkowo

Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie w Urzędzie Miasta i Gminy Świebodzin.

 

OSTATNI DZIEŃ W SZKOLE W TYM ROKU ... KALENDARZOWYM!! :)


   Tradycją już się stało, że w ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach.
   W tym roku tradycji stało się za dość i wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami i innymi nauczycielami spotkali się na klasowych wigiliach. Te wyjątkowe spotkania zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem w auli szkolnej. Każda klasa zaśpiewała wylosowaną wcześniej Kolędę. Występ na scenie nie ominął również wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy wspólnie zaśpiewali „ Oj maluśki, maluśki”.
   Wesołych Świąt życzą wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Agnieszka PietruszkaMIANOWANIE KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

 

   Dnia 26 stycznia 2009 roku w auli szkolnej PSP nr 2 odbyło się mianowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki. Imprezę przygotowali uczniowie szkolnego aktywu bibliotecznego pod kierunkiem p. Izabeli Żukowskiej. Stronę muzyczną (muzyka, śpiew) przygotowała p. Jolanta Szepielewicz.


   Pierwszoklasiści mieli okazję popisać się wiedzą na temat szanowania książek, znajomości tytułów bajek, za co zostali nagrodzeni książkami. Złożyli też uroczyste przyrzeczenie czytelnika, a najlepsi czytelnicy  (uczniowie chodzą do biblioteki szkolnej od grudnia 2007 roku) zostali nagrodzeni książkami.
   Centralną częścią programu było zabawne przedstawienie propagujące czytanie książek. W przedstawieniu wystąpili: z klasy V a: Kinga Bobkiewicz, Lilia Baloul, Joanna Chruścińska, Monika Rutkiewicz, Klaudia Wołk, z klasy V b: Igor Fojt, z klasy V d: Aleksandra Retkowska, z klasy VI b: Piotr Hanysz, z klasy VI d: Klaudia Oryszewska, Kamila Piotrowska i Edyta Thom. Uczniowie wcielili się z  znane i lubiane postacie bajkowe: Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Pinokia, Babę Jagę, Pipi, doktora Paj-Chi-Wo, krasnale.   
  Uroczystość prowadziły uczennice: Katarzyna Ratajczak z klasy V a i Weronika Zamojska z klasy VI c.
  Na koniec programu krasnale wręczyły klasom cukierki, a prowadzące  zaprosiły uczniów do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i czytania książek.Wernisaż Anny Jelak – Bogusz

   30 stycznia 2009 w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie odbył się wernisaż Anny Jelak – Bogusz.
   Autorka wystawy „Fantazją malowane” jest absolwentką filologii germańskiej uniwersytetu Zielonogórskiego i pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 jako nauczyciel języka niemieckiego. Jej pasją jest malowanie, projektowanie i wykonywanie biżuterii, a także pisanie wierszy i bajek.
   Wystawa obejmuje te trzy obszary zainteresowań pani Anny. Jest już to druga z kolei prezentacja prac autorki.
   Na wernisażu mieliśmy okazję wysłuchać kilku wierszy z twórczości pani Ani, prezentowanych przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzinie.
   Prace artystyczne można oglądać jeszcze przez cały miesiąc luty.

TYDZIEŃ SZKOŁY 2009

 W dniach 06-13.02.2009 roku odbył się Tydzień Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie z okazji 199 rocznicy urodzin patrona szkoły Fryderyka Chopina.

 

ROZGRYWKI SZKOLNE - PIŁKA RĘCZNA  - ETAP POWIATOWY

   Turniej dla chłopców i dziewcząt odbył się w środę 11 lutego 2009 roku w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie.
   Kolejność końcowa turnieju dziewcząt:
I miejsce   – PSP nr 2
II miejsce  - PSP nr 7
III miejsce – PSP nr 6

  Wyniki końcowe turnieju chłopców
I miejsce   – PSP nr 2
II miejsce  - PSP nr 7
III miejsce – PSP nr 6
    IV  miejsce – PSP Ołobok

   Drużyna chłopców wystąpiła w składzie (ilość bramek): Barciak Michał(3), Choniawko Bartek(11), Dłużniewski Kacper(2), Sójka Filip(12), Żaglewicz Maciej(15), Mierzwa Krzysztof(6), Nogajewski Artur(2), Szymański Dawid(13), Socha Jarosław(8), Choniawko Jędrek oraz bramkarz Wachowiak Norbert.
   Drużyna chłopców i dziewcząt awansowała do rozgrywek szczebla rejonowego

LIGA WOJEWÓDZKA W PIŁCE RĘCZNEJ – PATRZ STRONA INTERNETOWA ORLIKA

 WSPIERAMY AKCJĘ ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA „ŁAWECZKĘ NIEMENA”

   Nasza szkoła wspiera wiele akcji krajowych i w środowisku lokalnym.
  Dzisiaj 12.02.2009 zorganizowaliśmy akcję wspomagającą zbiórkę pieniędzy na „ławeczkę Niemena”. Nasi nauczyciele upiekli smaczne ciasto, które sprzedawaliśmy w szkole za symboliczne 2 zł. Udało nam się zebrać ponad 500zł, które będzie naszą cegiełką wspomagającą powstania pomnika w naszym mieście.

 

XII WIOSENNY TURNIEJ GRY W DWA OGNIE

   Dnia 30 marca 2009 r. (poniedziałek) o godzinie 1000 odbył się XII Wiosenny Turniej gry w Dwa Ognie kl. IV o Puchar Przechodni Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie. Hasłem przewodnim turnieju było „TRZYMAJ FORMĘ”. Organizatorem i gospodarzem spotkania była PSP 2.
   Do turnieju zgłosiły się cztery gminne szkoły:
PSP 2 Świebodzin, PSP 6 Świebodzin, PSP Smardzewo, SP Chociule.
System rozgrywek „każdy z każdym” czas gry 1x10 minut.

   KOLEJNOŚĆ ORAZ WYNIKI SPOTKAŃ:
PSP 2 Świebodzin  - SP Chociule         30:16
PSP 6 Świebodzin - PSP Smardzewo    25:47
PSP 2 Świebodzin - PSP Smardzewo    36:27
PSP 6 Świebodzin - SP Chociule          40:28
SP Chociule - PSP Smardzewo             19:30
PSP 2 Świebodzin - PSP 6 Świebodzin    32:19


ZDOBYTE  PUNKTY :
PSP 2 Świebodzin    6 pkt
PSP Smardzewo      4 pkt
PSP 6 Świebodzin    2 pkt
SP Chociule             0 pkt

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:
1.    MIEJSCE :  PSP 2 Świebodzin    
2.    MIEJSCE : PSP Smardzewo   
3.    MIEJSCE:  PSP 6 Świebodzin            
4.    MIEJSCE: PSP Ołobok       
                                
   Na zakończenie turnieju Vice Dyrektor PSP 2  mgr Iwona Kowalik  podziękowała zawodnikom wspaniałej sportowej rywalizacji, pogratulowała najlepszym oraz wręczyła medale, brąz dla PSP 6 Świebodzin za III m., srebro dla PSP Smardzewo za II m.  i zwycięzcom PSP 2 Świebodzin  złoto oraz puchar przechodni,  pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowy dyplom  oraz każdy zawodnik  czekoladę.
   W  XII Wiosennym Turnieju gry w „Dwa ognie” udział wzięło 62 chłopców i dziewcząt z klas IV.
Turniej przygotowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego:

mgr Barbara Patan
mgr Zbigniew Jaroszewicz
mgr Arkadiusz Krepski


 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

10 marca w Świebodzińskim Domu Kultury odbyły się gminne prezentacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali:

Dominika Mucha – kl.1d
Małgorzata Szczęsna – kl.1c
Karolina Matusiak – kl.2 a
Edyta Teodorczyk – kl.3 c
Szymon Mazur – kl.3 d
Grzegorz Janicki –kl.4 d
Daria Górkowska – kl. 4c
Małgorzata Kowalczuk – kl.5 b
Kinga Bobkiewicz – kl.5 a
Klaudia Oryszewska –kl. 6 d
Edyta Thom – kl.6 d


Do powiatowych prezentacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowały się:
Dominika Mucha – kl. 1d
Edyta Thom – kl. 6d
Małgorzata Kowalczuk – kl.5 b
KWIECIEŃ JEST MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ.

   W tym czasie szczególnie musimy pamiętać o tych wszystkich rodakach, którzy wiele wnieśli w naszą historię. Dlatego w czwartek 16 kwietnia 2009r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się uroczysty apel pod hasłem "Bohaterski wskrześmy czas".  Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie kl. V D z wychowawczynią Dorotą Skrzypczak. Pomocą służyły: pani Katarzyna Porzucek, która czuwała nad plastyczną oprawą przedstawienia oraz  pani Jolanta Szepielewicz  akompaniująca uczniom podczas śpiewu.


   Apel, na który przybyli uczniowie klas IV - VI, rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Na scenie piątoklasiści przedstawili najważniejsze fakty z historii Polski. Przypomnieli powstańcze zrywy niepodległościowe, ilustrując je wierszami, prozą i śpiewem. Wszystko to na tle umiejętnie dobranej muzyki, która potęgowała podniosły nastrój wydarzeń.
   Uroczysty apel uświadomił młodym wykonawcom jak i widowni, czym jest ojczyzna i patriotyzm oraz ukazał, w jaki sposób można być patriotą w codziennym życiu.POWIATOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM


   Dnia 17 kwietnia  o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Świebodzinie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Wystartowało w nich pięć gimnazjów oraz sześć szkół podstawowych, które reprezentowały poszczególne gminy Powiatu Świebodzińskiego. W tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na wcześniejsze przeprowadzenie eliminacji gminnych, które wyłoniły szkoły reprezentujące gminy na etapie powiatowym.
   Uczestnicy musieli zaliczyć  4 konkurencje  tj: test, tor przeszkód,  miasteczko ruchu drogowego oraz pierwszą pomoc przedmedyczną.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świebodzinie, którą reprezentowali: Jakub Ziemiański, Adrian Stępień, Adam Miśkiewicz.
   W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Świebodzinie, którą reprezentowali: Tomasz Przybylski, Krzysztof Pędziński, Dominik  Łukowiak. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały nasz powiat podczas eliminacji wojewódzkich, które w pierwszej połowie maja odbędą się we Wschowie.

Wiesław Leuk

 

I WIOSENNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
Dopiewo 17-19 kwietnia 2009

  

W Dopiewie odbył się I Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 1997. Wśród dwunastu ekip w zawodach tych wystąpiła drużyna młodych piłkarek ręcznych naszej szkoły UKS Orlik. Organizatorzy podzielili te zawody na dwie fazy: zasadniczą i finałową. W I fazie ekipy zostały rozstawione w dwóch grupach po sześć drużyn. Do drugiej fazy awansowały cztery pierwsze drużyny z każdej grupy tworząc pary ćwierćfinałowe. Następnie zwycięscy walczyli w półfinałach o wejście do finału. Pozostałe ekipy walczyły o miejsca 9 - 12.


   Młode świebodzinianki w grach eliminacyjnych trafiły do bardzo silnej grupy z ekipami: SP 92 Gdańsk przegrywając 8:17, KSF Sparta Oborniki 15:16, MKS Malta Poznań 16:9, MTS Kwidzyn 11:22, oraz gospodyniami GOSiR Dopiewo 10:22. Młode szczypiornistki ze Świebodzina wygrywając tylko jeden mecz zakwalifikowały się do grupy, która walczyła w turnieju o miejsca 9-12. Przeciwniczkami na boisku zostały dziewczęta z UKS Bukowii Buk, które prezentowały wyższą formę i wygrały 20:12. W ostatnim meczu turnieju ponownie nasze piłkarki trafiły na zespół z Poznania i ponownie wygrały 15:8.
 
   Klasyfikacja końcowa:
1. GOSIR Dopiewo
2. UKS Tuzinek MOS Gniezno
3. MTS Kwidzyn
4. SP 92 Gdańsk
5. UKS Bellator Ryjewo
6. UKS Drwęca Nowar Lubicz
7. UKS Cisowia Gdynia
8. SP 4  SKF Sparta Oborniki
9. MKS Zagłębie Lubin
10. UKS Bukowia Buk
11. UKS Orlik SP 2 Świebodzin
12. MKS Malta Poznań

Drużyna z Dwójki wystąpiła w składzie (w nawiasie strzelone bramki) Chruścińska Joanna (6), Królikowska Patrycja, Hoffman Marta, Janecka Patrycja (1), Korytowska Joasia (13), Ogańska Zuzanna, Olszewska Kasia (23), Pyś Roksana (36), Rutkiewicz Monika, Strankowska Ola (4),Tomczyk Ola (4),Kupiec Marysia, oraz bramkarka: Ratajczak Kasia.
   Nagrodzona najlepszą zawodniczką w naszym zespole została Roksana Pyś.
  Jako jedyny zespół na turnieju otrzymaliśmy statuetkę „fair play” za najmniejszą ilość upomnień i kar. Jest to już drugie wyróżnienie na takim turnieju - dewiza dziewcząt: przegrywać z honorem, ale grać czysto!!

TURNIEJ EKOLOGICZNY KLAS V

   Turniej odbył się 23 kwietnia 2009 r. Rywalizowały cztery zespoły klasowe: V a, V b, V c i V d. Turniej był sprawdzeniem wiedzy z zakresu ekologii. Każdą klasę reprezentował 3 osobowy zespół, który odpowiadał na wylosowane pytania, rozwiązywał test, segregował śmieci, wskazywał źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej, rozpoznawał znaki ekologiczne. Każda klasa prezentowała strój ekologiczny, plakaty oraz hasła i okrzyki. Oceniano też przebranie i zachowanie klasy podczas turnieju. Wszyscy dobrze się bawili i potwierdzili znajomość wiedzy ekologicznej.
Komisja w składzie : p. wice dyrektor Iwona Kowalik, p. Izabela Żukowska, p. Jolanta Grządziel wyłoniła zwycięzców :
I miejsce zdobyła klasa V d, II miejsce klasa V b, III miejsce zajęła klasa V c.SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. KALINĄ JERZYKOWSKĄ

  27 kwietnia  w  Bibliotece  Publicznej  odbyło spotkanie z pisarką dla dzieci Kaliną Jerzykowską  w ramach akcji „Z książką na walizkach”- IV Lubuskie spotkania z młodymi czytelnikami. Kalina Jerzykowska  jest autorką książek:
-„W moim ogrodzie mieszka czarodziej” (zbiór pogodnych wierszy, lekkich i żartobliwych);
-„Kantor wymiany liter” (zabawne historyjki ujęte w wierszowaną formę ułatwiającą dzieciom zapamiętanie kłopotliwych wyrazów),
-„Mucha pod Grunwaldem”(wierszowane dzieje Polski),
-„Teatralki” (zbiór scenariuszy przeznaczonych dla szkolnych teatrzyków).  


      W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczyni Danutą Olek. Spotkanie było ciekawe i dynamicznie prowadzone przez p. Kalinę. Dzieci brały udział w konkursach i zagadkach teatralnych. Mogli też podziwiać zdolności aktorskie pisarki gdy czytała własne utwory. Chętnie też zadawali pytania. Po spotkaniu były autografy.

Danuta Olek,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”

   Dnia 29 kwietnia 2009 r. zostało zaprezentowane w PSP nr 2 w Świebodzinie przedstawienie promujące zdrowy tryb życia, a biorące udział w konkursie międzyszkolnym nt. ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”, uczniowie klas szóstych pod kierunkiem opiekuna p. Anny Jelak – Bogusz wywalczyli w tym konkursie III miejsce.
   Przedstawienie oparte na własnym scenariuszu opiekuna grupy napisane zostało na bazie baśni Braci Grimm  ,,Śnieżka”.
   Prezentacja miała zatem charakter bajki o Śnieżce i krasnoludkach. W fabułę wplecione były oczywiście wszelkie przestrogi dotyczące palenia papierosów i skutków nałogu.
Scenariusz, podkład muzyczny, stroje i rekwizyty przygotowała p. Anna Jelak – Bogusz. Dekoracje – Izabela Żukowska.
   W nagrodę za zdobycie III miejsca cały zespół pojechał na 3 – dniową wycieczkę do Karpacza.


ZNÓW WYWOŁALI UŚMIECH NA TWARZACH WIDZÓW

      

  W maju br. szkolne koło teatralne pod kierunkiem Doroty Skrzypczak kilkakrotnie zaprezentowało pełną humoru sztukę pt. „Calineczka” opartą na motywach baśni H. Ch.       Andersena. Scenografię do przedstawienia opracowała pani  Izabela Żukowska, a pomocą w projektowaniu kostiumów służyła pani Katarzyna Porzucek.
     Tym razem zabawny spektakl obejrzeli uczniowie „Dwójki”, dzieci z miejscowych przedszkoli nr: 1, 3 i 5 oraz drugoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6.              
Młodzi artyści z klas: Vb, Vd i VIb doskonale wcielili się w role: Chrabąszczy, Kwiatów, Pająków, Żab, Myszy, Kreta, Jaskółki. Postać Calineczki znakomicie zagrała Paula Żukowska. Zabawne dialogi i sytuacje przeplatane muzyką i śpiewem, spontaniczność wykonawców, ich swobodne poruszanie się po scenie dostarczyły radosnych przeżyć zaproszonej widowni. Miała ona też okazję zobaczyć młodych aktorów w ciekawej inscenizacji wiersza J. Minkiewicza pt. „Literki dziecięce od A do Z’’. Podczas prezentowanego programu wystąpił również uczeń klasy VIa – Łukasz Gumoliński, który zachwycił widzów pięknym śpiewem piosenki zespołu „Feel”. Młodego wykonawcę do występu przygotowała pani Jolanta Szepielewicz.
     Wysoka ocena zaprezentowanego programu, uśmiech na twarzach widzów i gorące brawa przyniosły dumę i satysfakcję wszystkim wykonawcom, a przede wszystkim utwierdziły ich w przekonaniu, że zabawa w teatr daje wiele radości.

Skład zespołu teatralnego:
Mateusz Ciesielczyk, Anna Dzimińska, Adam Frąckowiak, Tobiasz Grabas, Marta Hoszman, Patrycja Janecka, Joanna Korytowska, Małgorzata Kowalczuk, Katarzyna Kuśmierz, Zuzanna Ogańska, Katarzyna Salej,  Oliwia Stępień, Anna Stolarczuk, Aleksandra Strankowska, Joanna Wdowiak, Jacek Wróblewski, Aleksandra Zachara, Jakub Ziemiański, Paula Żukowska