Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Wydarzenia 2010/2011

 WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

 

KONKURS WIEDZY O MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU MUZYCZNYM IM. MARCINA AGRICOLI

 

   Po raz trzeci w naszej szkole, a po raz pierwszy dla wszystkich szkół gminy Świebodzin ogłosiłyśmy konkurs wiedzy o Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Marcina Agricoli. Na zaproszenie uczniów z innych szkół zdecydowałyśmy się dlatego, ponieważ obecny rok obchodzony jest jako Rok Chopinowski oraz w tym roku szkolnym obchodzimy 65 - lecie istnienia.

   Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wydarzeniem kulturalnym jakim jest Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Marcina Agricoli i zachęcenie do uczestnictwa w koncertach.

   Dzieci z części gminnych szkół (nie wszystkie zdecydowały się na udział w konkursie) odpowiadały na przygotowane pytania. Nie były zbyt trudne, a odpowiedzi na nie można było znaleźć w materiałach informacyjnych, które otrzymała każda ze szkół. Dodatkowo w naszej szkole była wykonana gazetka dotycząca festiwalu.

Czytaj więcej...

Wydarzenia 2009/2010

WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

 

Pierwszy września 2009

 

   Pierwszy września to nie tylko początek roku szkolnego. W tym roku to 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. W klasach i na szkolnych korytarzach pojawiły się okolicznościowe gazetki. Poczet sztandarowy i wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział we Mszy św., którą w intencji Ojczyzny odprawił ks. Z. Matwiejów. Podczas apelu przewodniczący Szkolnego Samorządu Jakub Ziemiański przypomniał zebranym o tym tragicznym dla całej ludzkości wydarzeniu. Następnie uczniowie z klasy III a wraz z wychowawczynią A. Szumską udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach żołnierzy, którzy zginęli w walce o wolną Polskę.

   To jednak nie koniec akcji związanych z wychowaniem patriotycznym.

   22 września w klasie III a odbyło się spotkanie z panią Danutą Kwiatkowską, która jako maleńkie dziecko wraz z rodziną została zesłana na Sybir. Gość opowiedział dzieciom o trudnych warunkach życia na zesłaniu, o głodzie, chorobach, śmierci, o marzeniach o tym, by wrócić do ojczyzny. Uczniowie z wielkim przejęciem wysłuchali pani Danuty. Obiecali, że w swoim dorosłym życiu zrobią wszystko, aby koszmar wojny nigdy się nie powtórzył.

Opisała A. Szumska

 

Czytaj więcej...

Wydarzenia 2008/2009

WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

 

69 ROCZNICA II WOJNY ŚWIATOWEJ


     1 września to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego, ale także rocznica  wybuchu II Wojny Światowej.
 Chociaż od tego tragicznego wydarzenia minęło 69 lat, powinniśmy o pamiętać o ofiarach wojny.
Od kilku lat uczniowie naszej szkoły 1 września uczestniczą w obchodach rocznicowych. W tym roku także nie zabrakło naszych reprezentantów.
Obecność młodzieży szczególnie cieszy kombatantów, bo to przecież dla nas, dla przyszłych pokoleń ryzykowali własnym życiem w obronie Ojczyzny.
Może w przyszłym roku dołączysz do grupy oddających hołd kombatantom i poległym?                                                                                                                                                                                                                                                       

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Czytaj więcej...