Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Tydzień Szkoły 2016

TYDZIEŃ SZKOŁY ROK SZKOLNY 2015/2016

           

Tydzień Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. Ta długa tradycja naszej szkoły trwa od 1973 roku. Uroczystość ta ściśle jest związana z rocznicą urodzin naszego patrona Fryderyka Chopina. W bieżącym roku myślą przewodnią Tygodnia  Szkoły był fragment wiersza:

"Muzyka Chopina - to słowicze pienie

Muzyka Chopina - to anielskie granie.

Muzyka jego to - cud - płomień ducha,

To - iskra buntu, to piorun potęga...

Muzyka jego to - jest jego dusza!..."

Z tej okazji odbyło się wiele konkursów, imprez oraz zawodów sportowych. W tym roku odbywał się w dniach od  25 lutego do 3 marca 2016.

 

 

 

Czwartek 18 lutego


   Dni patrona szkoły rozpoczął konkurs MATEMATYCZNY CZAR PAR.  W tym roku szkolnym odbyła się jego trzynasta edycja, a po raz czwarty pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności współpracy, pozytywna rywalizacja oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i logicznego myślenia. Ważna także była integracja uczniów o podobnych zainteresowaniach, ale  z różnych szkół leżących na terenie gminy Świebodzin. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 6 , Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 6  nr 7 oraz uczniowie naszej szkoły. W tegorocznych matematycznych rozgrywkach udziału odmówiła Szkoła Podstawowa z Gościkowa.

Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych i piątych. Każdą szkołę reprezentowały cztery pary uczniów z klas piątych i cztery pary uczniów z klas czwartych. Sędziami byli uczniowie klas szóstych, po dwóch z zaproszonych szkół, a pozostałych zapewnili gospodarze.

Przygotowania do spotkania rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej wysłaniem zaproszeń oraz opracowanego regulaminu do szkół. Należało wykonać niezbędne materiały do przeprowadzania poszczególnych konkurencji. Wszystkie zostały wykonane samodzielnie, a były to min. plansze, karty do gry z działaniami matematycznymi, karty pracy, domina matematyczne, tangarmy, krzyżówki liczbowe, krzyżówki z hasłem, zadania tekstowe, zadania „zabawy z liczbami” oraz dyplomy dla zwycięzców. Do wszystkich zadań opracowane zostały karty odpowiedzi, punktacji, opisy stanowisk itp.

 Konkurs MATEMATYCZY CZAR PAR rozpoczął Pan Dyrektor Szkoły. W serdecznych słowach powitał uczestników życząc im powodzenia w matematycznych zmaganiach. W swoich słowach Pan Dyrektor poinformował zebranych o objęciu przez LKO patronatu nad konkursem.

Rozwiązanie całości zadań zajęło wszystkim drużynom około 3 godzin. Średni czas rozwiązywania zadań przez jedna parę z klasy czwartej to około dwóch godzin, a w klasach piątych 1 godzina i 40 minut. Najwięcej czasu pochłonęło uczniom stanowisko ZADANIE TEKSTOWE, łącznie zawodnicy spędzili tam 2 godz. 40 min – podobnie w klasach czwartych i piątych. Najmniej potrzebowali czasu na rozwiązywanie zadań ze stanowiska TANGRAM.

W czasie gdy jury złożone z nauczycieli – opiekunów podliczało uzyskane przez drużyny punkty, uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W klasach czwartych zwyciężyli:

I miejsce - Adam Urbanowicz i Wojciech Gaweł z PSP nr 2,

  II miejsce Kornelia Durej i Adrian Cenin z PSP nr 6,

III miejsca Patryk Matras i Jan Ban z  PSP nr 2.

W klasach piątych najlepsi okazali się przedstawiciele gospodarzy:

I miejsce - Filip Kamyszek i Wojciech Podlipniak z PSP nr 2,

II miejsce - Wiktor Pohrebny i Piotr Polański z PSP nr 6,

III miejsce - Aptacy Julita i Kacper Solak z PSP nr 2.

Dla trzech najlepszych par z każdego poziomu klasowego przygotowałyśmy dyplomy pamiątkowe i nagrody w postaci gier logicznych. Oprócz tego każdy uczestnik otrzymał w upominku układankę logiczną w formie breloczka .

Konkurs przebiegł w miłej, życzliwej i naukowej atmosferze. Uczniowie - zawodnicy chętnie sprawdzali swoją wiedzę w praktycznych zadaniach, a uczniowie – sędziowie w roli oceniającego innych uczniów. W konkursie wzięło udział razem 48 uczniów - zawodników, 20 uczniów pracowało jako sędziowie i dwie uczennice pomagały przy organizacji przedsięwzięcia. Każda para uczniów zawodników rozwiązała po osiem zadań. Dzieci nawiązały znajomości z uczniami z innych szkół, w szkole wytworzył się klimatu dla koleżeństwa, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Opiekunowi i ich podopieczni zgodnie orzekli, że konkurs podobał się im i chętnie będą w nim uczestniczyć w przyszłym roku. Nam, organizatorom przyniosło to wiele satysfakcji i zadowolenia z wykonanej pracy.

 

   

Czwartek 25 lutego


   Tydzień Szkoły rozpoczął się uroczystym apelem dla klas IV - VI przygotowanym przez klasę 4b pod kierunkiem p. Anny Jelak-Bogusz.

Na 4 lekcji rozpoczął się  KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 4 - 6 zorganizowany przez p. Dorotę Wolnik. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów. Jury w składzie Dorota Wolnik, Dorota Skrzypczak i Izabela Żukowska wyłoniło zwycięzców:

 Zwycięzcy:

I miejsce – Maja Oźmińska klasa 5a

II miejsce – Igor Iwaszkiewicz klasa 4a

III miejsce – Kacper Lech klasa 4c

Wyróżnieni:

Aleksandra Teodorczyk klasa 6d

Nikola Wróbel klasa  5a

Karolina Balcer klasa  4c

 

Zgodnie ze Statutem PSP nr 2 w Świebodzinie uczniom klas III - VI osiągającym najlepsze wyniki klasyfikacji śródrocznej przyznano dyplom wzorowego ucznia, a zaproszeni rodzice wzorowych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Wręczenie dyplomów wzorowym uczniom przez Dyrektora  Szkoły i wychowawcę odbyło się na uroczystym spotkaniu w auli szkolnej o godz. 16.30.

   Zebrani goście obejrzeli  występy uczniów nad przygotowaniem których czuwała p. Jolanta Szepielewicz.

 

 

Piątek 26 lutego

Tego dnia odbył się po raz pierwszy konkurs wiedzy o MIKOŁAJU KOPERNIKU zorganizowany przez nauczycielki przyrody p. Mirosławę Śliwińską i p. Magdalenę Wałkiewicz.

  Laureatami zostali:

      Jakub Dutkiewicz kl. 6d
 
      Oliwia Domańska kl. 6c
      
      Wiktoria Urbaniak   kl. 5b
      
       Mikołaj  Dunaj   kl. 4a


      Wyróżnieni zostali:

      Filip Kostrzewski  kl. 6d

      Piotr Marczenia     kl. 6d


 

 

Na 3. lekcji odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny przygotowany przez p. Dorotę Skrzypczak. Jego celem było zachęcenie uczniów do poznania zasad polskiej ortografii i interpunkcji oraz uwrażliwienie na piękno języka ojczystego. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas IV - VI. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV, kl. V i kl. VI. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test ortograficzny w ciągu 45 minut. Spośród nich wyłoniono 12 uczniów, którzy wykazali szczególne uzdolnienia ortograficzne.

 

 W kategorii klas 4 :

I miejsce – Igor Iwaszkiewicz  klasa 4a

II miejsce – Adam Urbanowicz  klasa 4a

III miejsce – Wiktoria Gołąb  klasa 4b i Hanna Mularczyk klasa 4c

 

 W kategorii klas 5 :

I miejsce – Filip Kamyszek klasa 5a

II miejsce – Karol Cukier klasa 5a

III miejsce – Wojciech Podlipniak klasa 5a


W kategorii klas 6:

I miejsce – Marta Błach klasa 6a

II miejsce – Miłosz Stankiewicz klasa 6a i Aleksandra Czajkowska kl. 6d

III miejsce – Alicja Goler klasa 6b i Aleksandra Teodorczyk 6d

Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

  

 

Poniedziałek 29 lutego


O godzinie 8.00 rozpoczęły się  ROZGRYWKI W DWA OGNIE zorganizowane przez p. Zbigniewa Jaroszewicza. Drużyny składały się z 14 uczniów. Oto zwycięzcy:

I miejsce: klasa IVa

II miejsce: klasa IVb

III miejsce: klasa IVc

IV miejsce: klasa IVd

Klasy 5 spotkały się na ROZGRYWKACH SPORTOWYCH W UNIHOKEJA zorganizowanych przez p. Arkadiusza Krepskiego. Drużyny składające się z 2 dziewczyn i 3 chłopców z zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo.

I miejsce: klasa Vb

II miejsce: klasa Vc

III miejsce: klasa Va

 

TURNIEJ KLAS SZÓSTYCH W MINI PIŁCE RĘCZNEJ zorganizowany przez p. Barbarę Patan. Każdą klasę reprezentowały pięcioosobowe drużyny.

I miejsce: klasa VIb

II miejsce: klasa VIa

III miejsce: klasa VIc

IV miejsce: klasa VId

 

 

   W klasach II-III odbył się KONKURS PIĘKNEGO PISANIA. Organizatorkami były p. Beata Gordzelewska i p. Małgorzata Keklak. Uczniowie mieli za zadanie przepisanie tekstu dotyczącego patrona szkoły F. Chopina na specjalnie przygotowanej karcie konkursowej. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę pisma i poprawność ortograficzną. Najlepsze prace wykonali:

Klasa II

I miejsce – Weronika Chełminiak  kl. 2b

II miejsce – Apolonia Wagner kl. 2f

III miejsce – Dominika Jereminowicz kl. 2f

 

Klasa III

I miejsce – Maria Jopek 3a

II miejsce – Hanna Hutnik 3a

III miejsce – Natalia Tustanowska  3c

 

 

Tego dnia odbył się również konkurs recytatorski klas I - III. Komisja w składzie p. Danuta Olek i p. Beata Gordzelewska wyłoniła zwycięzców:

Klasa I

I miejsce – Martyna Dudek  kl. 1a

II miejsce – Aleksandra Zdanowicz kl. 1b

III miejsce – Kaja Załuska kl. 1d


Klasa II

I miejsce – Zuzanna Szczepaniak kl. 2d i Weronika Małecka kl. 2f

II miejsce – Nikola Madej kl. 2c

III miejsce – Dominika Jereminowicz kl. 2f

 

Klasa III

I miejsce – Szymon Włodarczyk kl. 3c

II miejsce – Julia Marciniak kl. 3c

III miejsce – Piotr Popławski kl. 3b

 


Wtorek 1 marca


 

W auli szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny Konkurs plastyczny kl. IV – VI pod hasłem: „Fortepian Chopina”. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z kas IV – VI. Jury w składzie: p. Jolanta Szepielewicz, p. Izabela Żukowska i p. Wiesław Leuk wyróżniło prace następujących uczniów:

 

Klasy czwarte:

I miejsce – Diana Małecka – kl. 4a

II miejsce – Wiktoria Roszak – kl. 4b

III miejsce – Karolina Balcer i Hanna Mularczyk – kl. 4c

Wyróżnienia: Zuzanna Rutkowska – kl. 4a, Karolina Konieczna i Eliza Rybarczyk – kl. 4d

 

Klasy piąte:

I miejsce – Nikola Wróbel– klasa 5a

II miejsce – Ewa Naumiec – kl. V a i Maria Walasek – kl. 5c

Wyróżnienie: Sandra Czupryńska i Kinga Michalska – kl. 5c

 

Klasy szóste:

I miejsce – Aleksandra Sierżant – kl. 6c

II miejsce  - Alicja Goler i Martyna Oświecimska – kl. 6b

III miejsce – Kamila Aptacy i Alicja Szulc – kl. 6c

Wyróżnienia: Aleksandra Benderska, Natalia Roszyk i Zuzanna Wałkiewicz – kl. 6d

 Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie.

 

W stołówce szkolnej odbył się KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I - III pt. "Muzyką malowane". Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem malując pastelami. Inspiracją była twórczość i życie  Fryderyka Chopina. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu w budynku B. Spośród klas 1 - 3 wytypowano po 2 uczestników z każdej klasy. Konkurs zorganizowała p. Wiesława Zielińska

 

W kategorii klas pierwszych

 I miejsce – Pola Nowik kl. 1e

 II miejsce – Sandra Sakowicz kl. 1f

 III miejsce – Oliwia Wasilkiewicz  kl. 1e

 

W kategorii klasy drugich

 I miejsce – Nemezja Łukasik  kl. 2c

 II miejsce  - Patrycja Zawadzka kl. 2a

 III miejsce – Dominika Jereminowicz kl. 2f

 

W kategorii klas trzecich

I miejsce – Kacper Iwachów kl. 3a

 II miejsce – Marta Armudowicz kl. 3c

 III miejsce – Krzysztof Walasek kl. 3d

 

Na szóstej lekcji  odbył się  TURNIEJ "PAŃSTWA - MIASTA" przygotowany przez p. Mirosławę Śliwińską i p. Magdalenę Wałkiewicz. W turnieju brały udział 2 osobowe drużyny.

  Laureaci:

  I  nagrody to drużyna w składzie:

    Martyna Oświecimska i Maria Stefanowska z kl. 6b

    II  miejsce zajęły 3 drużyny w składzie:

    Wiktoria Gaweł i Aleksandra Benderska
 
    Monika Jereminowicz i Oliwia Domańska z kl. 6c

    Kamila Aptacy  i Alicja Szulc z kl. 6c

   III miejsce zajęła drużyna w składzie:

   Jakub  Piwoński i Filip Czarnuszewicz z kl. 6d


Środa 2 marca

 

  Ten dzień rozpoczął się  od Konkursu RECYTATORSKIEGO JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla klas IV – VI. Do konkursu przystąpiło 38 uczniów. Jury w składzie pań Joanny Jóźwiak i Anny Jelak-Bogusz brało pod uwagę wymowę, opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, modulację, tempo mówienia i ogólne wrażenie artystyczne.

 

Uczestnicy byli oceniani w trzech  kategoriach: kategorii klas IV,  V i VI. Wyłoniono następujących zwycięzców.

 

W kategorii klas IV :

 

I miejsce - Karolina Konieczna klasa 4d

II miejsce – Patryk Matras  klasa 4c

III miejsce – Wiktoria Gołąb  klasa 4b i Adam Urbanowicz klasa 4a

 

 W kategorii klas V :

 

I miejsce – Nikola Wróbel klasa 5a i Urszula Rodobolska klasa 5c

II miejsce – Maria Walasek klasa 5c

 

W kategorii klas VI:

I miejsce – Klaudia Zdanowicz klasa 6d  i Alicja Goler klasa 6b


Czwartek 3 marca

Na drugiej lekcji odbył się montaż poetycko-muzyczny poświęcony pamięci patrona szkoły. Program przygotowała p. Jolanta Szepielewicz przy współpracy p. Izabeli Żukowskiej. Była to wiązanka śpiewu, gry na instrumentach muzycznych, poezji i muzyki Fryderyka Chopina.

  

   Bogaty w wydarzenia i imprezy Tydzień Szkoły zakończył się APELEM DLA KLAS 4-6 podsumowującym dokonania uczniów w czasie jego trwania. Laureatom konkursów zostały wręczone przez p. Wicedyrektor mgr Iwonę Kowalik dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

  

Klasy młodsze spotkały się na przedstawieniu poświęconym Fryderykowi Chopinowi, na których uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem naszego patrona. Przedstawienie przygotowały klasy 2e i 3e pod kierunkiem p. Danuta Olek  i p. Jolanta Wojewódka. Następnie p. Wicedyrektor Beata Mrozowicz wręczyła laureatom konkursów ufundowane przez Radę Rodziców  nagrody.