Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Tydzień Szkoły 2015

TYDZIEŃ SZKOŁY ROK SZKOLNY 2014/2015

           

Tydzień Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. Ta stara tradycja naszej szkoły trwa od 1973 roku. Uroczystość ta ściśle jest związana z rocznicą urodzin naszego patrona Fryderyka Chopina. W bieżącym roku Tydzień  Szkoły odbył się pod hasłem "Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel…”

Z tej okazji odbyło się wiele konkursów, imprez oraz zawodów sportowych. W tym roku odbywał się w dniach od  4 do 13 lutego 2015.

 

 

 

Środa 4 lutego

   Dni patrona szkoły zainaugurował uroczysty apel, który przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Renaty Ociepy. Bezpośrednio po apelu rozpoczął się finał konkursu OMNIBUS. 

 

   Konkurs z wiedzy ogólnej OMNIBUS odbył się w naszej szkole już po raz piąty. Organizatorem konkursu jest Samorząd Szkolny. Jego celem jest promocja uczniów mających rozległą wiedzę ogólną, z  różnych dziedzin, wdrażanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych. Udział w nim jest znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki.

   Konkurs składa się z dwóch etapów. I etap był pisemny i każda klasa mogła wystawić co najwyżej 5 kandydatów. Polegał na wypełnieniu testu składającego się z 50 zadań zamkniętych. Etap ten odbył się 02.02.2015r.

Omnibusem 2015 PSP nr 2 został:

Igor Puchacz z kl. 6d,

Finalista -  Jakub Lemieszko kl. 4a

wyróżnienie – Wiktoria Gaweł kl. 5d

 

 

 

Czwartek 5 lutego

   Na piątej lekcji odbył się Konkurs RECYTATORSKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla klas III –VI. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów. Jury w składzie pań Joanny Jóźwiak i Anny Jelak-Bogusz brało pod uwagę wymowę, opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, modulację, tempo mówienia i ogólne wrażenie artystyczne.

 

Uczestnicy byli oceniani w czterech kategoriach: kategorii klas III, IV, V i VI. Wyłoniono następujących zwycięzców.

 W kategorii klas 3 :

1 miejsce – Karolina Konieczna klasa 3d

2 miejsce – Wiktoria Stanisławska  klasa 3d

3 miejsce –Sandra Soloch klasa 3c

 

W kategorii klas 4 :

1 miejsce – Maria Walasek  klasa 4c

2 miejsce – Martyna Ripa  klasa 4b

3 miejsce – Nikola Wróbel  klasa 4a

 

 W kategorii klas 5 :

1 miejsce – Alicja Goler klasa 5b i  Aleksandra Czajkowska klasa 5d

2 miejsce – Martyna Oświecimska klasa 5b i Zuzanna Wałkiewicz klasa 5d

 

W kategorii klas 6:

1 miejsce – Krzysztof Fornal  klasa 6b

2 miejsce – Zuzanna Tomczyk klasa 6b

3 miejsce – Klaudia Dłużak klasa 6b

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

 

 Piątek 6 lutego 

Od pierwszej lekcji odbywał się KONKURS PLASTYCZNY „FRYDERYK CHOPIN I JEGO MUZYKA” DLA KLAS 4-6. W konkursie brało udział 52  uczniów, którzy pod kierunkiem p. Izabeli Żukowskiej malowali swoje prace, słuchając muzyki Chopina. Jury w składzie: p. Jolanta Szepielewicz, p. Wiesław Leuk, p. Izabela Żukowska nagrodziło prace:

  

Kategoria klas czwartych:

1 miejsce – Maria Walasek klasa 4c

Wyróżnienia: Nikola Wróbel klasa 4a i Julita Aptacy klasa 4b

 

Kategoria klas piątych:

1 miejsce – Kamila Aptacy  i Alicja Szulc z klasy 5c

Wyróżnienia: Maja Macul i Aleksandra Świerk, Maria Stefanowska z klasy 5b, Dominika Baziak i Roksana Baziak z klasy 5a

 

Kategoria klas szóstych:

1 miejsce – Katarzyna Grzeczkowicz i Adam Naumiec z klasy 5a,

2 miejsce – Roksana Leszczyńska klasa 6a,

3 miejsce – Zuzanna Kubacka i Kamila Wyrzykowska z klasy 6d,

Wyróżnienie: Anna Łączak, Klaudia Łagodna i Ewelina Konieczna z klasy 6c

 

Poniedziałek 9 lutego

 

   W klasach II-III odbył się KONKURS PIĘKNEGO PISANIA. Organizatorkami były p. Beata Gordzelewska i p. Małgorzata Keklak. Uczniowie mieli za zadanie przepisanie tekstu dotyczącego patrona szkoły F. Chopina na specjalnie przygotowanej karcie konkursowej. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę pisma i poprawność ortograficzną. Najlepsze prace wykonali:

Klasa II

1 miejsce – Gabriela Ceglarek 2d

2 miejsce – Agata Puchacz 2a

3 miejsce – Kamil Kałmucki 2c

 

Klasa III

1 miejsce – Hanna Mularczyk 3c

2 miejsce – Diana Małecka 3a

3 miejsce – Martyna Bem i Jędrzej Smirny z  3a

 

O godzinie 8.00 rozpoczął się  TURNIEJ KLAS SZÓSTYCH W MINI PIŁCE RĘCZNEJ zorganizowany przez p. Barbarę Patan. Każdą klasę reprezentowały pięcioosobowe drużyny.

I miejsce: klasa VIA

II miejsce: klasa VID

III miejsce: klasa VIB

IV miejsce: klasa VIC

Klasy 5 spotkały się na ROZGRYWKACH SPORTOWYCH W UNIHOKEJA zorganizowanych przez p. Zbigniewa Jaroszewicza. Drużyny składające się z 2 dziewczyn i 3 chłopców z zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo.

I miejsce: klasa VC

II miejsce: klasa VA

III miejsce: klasa VB

IV miejsce: klasa VD

Następnie klasy czwarte przystąpiły do ROZGRYWEK W DWA OGNIE zorganizowane przez p. Arkadiusza Krepskiego. Drużyny składały się z 12 uczniów. Oto zwycięzcy:

I miejsce: klasa IVA

II miejsce: klasa IVC

III miejsce: klasa IVB  

 

Turnieje rozgrywano systemem "każdy z każdym" w czasie 1 x 10 minut.

 

Wtorek 10 lutego

  W bibliotece odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek uczniowie klas II – VI wpisywali tytuły najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Wyniki głosowania posłużą do zakupu książek do biblioteki szkolnej w ramach dofinansowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głosowało 314 uczniów z klas II-VI. Najpopularniejszą książką był cykl książek o Harrym Potterze.

 

  O godzinie 9.50 rozpoczął się KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 4 - 6 zorganizowany przez p. Edytę Brodzińską-Kowalczyk. W konkursie uczestniczyło 21 uczniów. Jury w składzie Edyta Brodzińska-Kowalczyk, Anna Wojciechowska i Izabela Żukowska wyłoniło zwycięzców:

 Zwycięzcy:

I miejsce – Nikola Wróbel klasa 4a

II miejsce – Klaudia Zdanowicz klasa  5d

III miejsce – Igor Matras klasa 6b

Wyróżnieni:

Monika Jereminowicz klasa 5c

Jan Siemaszko klasa  6a

Urszula Rodobolska klasa  4c

 

Od 5 lekcji odbywał się Szkolny Konkurs Piosenki.  W konkursie swoje  umiejętności wokalne zaprezentowało  piętnaścioro  uczniów z klas IV – VI.  Uczestnicy  wykonywali  przez siebie wybrane polskie piosenki. Piosenki konkursowe oceniało jury w  składzie: wicedyrektor szkoły p. Beata Mrozowicz, p. Jolanta Domańska, p. Izabela Żukowska. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa wybrała trzech laureatów i sześć wyróżnień. 

 

Laureatami zostali:

Nikola Wróbel z klasy IV a. Uczennica zaśpiewała piosenkę pt. „Do kołyski” zespołu Dżem.

Jagoda Korzeniowska z klasy V d wykonała piosenkę pt. „Małe c”.

Mikołaj Dumanowski z klasy VI d zaśpiewał piosenkę pt. „Chodź pomaluj”

WYRÓŻNIENIA 

  1. Maja Oźmińska – IV a
  2. Wiktoria Urbaniak – IV b
  3. Maria Siemaszko – IV c
  4. Wiktoria Sulowska – V d
  5. Wiktoria Rutkowska – VI a
  6. Jan Siemaszko – VI a

Organizatorką konkursu była p. Jolanta Szepielewicz.

     Zgodnie ze Statutem PSP nr 2 w Świebodzinie uczniom klas III - VI osiągającym najlepsze wyniki klasyfikacji śródrocznej przyznano dyplom wzorowego ucznia, a zaproszeni rodzice wzorowych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Wręczenie dyplomów wzorowym uczniom przez Dyrektora  Szkoły i wychowawcę odbyło się na uroczystym spotkaniu w auli szkolnej o godz. 16.30.

   Zebrani goście, przy poczęstunku, obejrzeli  występy uczniów, nad przygotowaniem których czuwała p. Jolanta Szepielewicz.

Środa 11 lutego

   Tego dnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie przeprowadzono po raz dwunasty Konkurs MATEMATYCZNY CZAR PAR pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.  Jego głównym celem było  kształtowanie umiejętności współpracy, pozytywna rywalizacja oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i logicznego myślenia.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 6, Publicznej Szkoły  Podstawowej  nr 7, Szkoły Podstawowej z Gościkowa, a także uczniowie naszej szkoły. Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych i piątych i każdą szkołę reprezentowały pary uczniów z każdego poziomu. Sędziami byli uczniowie klas szóstych, po dwóch z zaproszonych szkół, a pozostałych zapewnili gospodarze.

   W czasie gdy jury złożone z nauczycieli – opiekunów podliczało uzyskane przez drużyny punkty, uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W klasach czwartych zwyciężyli Piotr Polański i Jakub Michałowski z PSP nr 6, drugie miejsce – Katarzyna Nowicka i Dawid Koprowski z PSP nr 7, a trzecie Bartosz Merda i Hanna Babirecka z PSP nr 6. W klasach piątych najlepsi okazali się przedstawiciele gospodarzy, byli to Wiktoria Ciechanowicz i Kamil Bryła, drugie miejsce – Adrianna Pieniek i Diana Tustanowska z  PSP nr 6,  a trzecie miejsce – Daria Urbanowicz i Kornelia Olesiak  PSP nr 6.  Wszyscy oni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci atrakcyjnych upominków.

 

 W stołówce szkolnej odbył się KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0-3. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem techniką dowolną, słuchając muzyki Chopina Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu w budynku B. Spośród klas 1 - 3 wytypowano po 2 uczestników z każdej klasy. Konkurs zorganizowała p. Wiesława Zielińska

 

W kategorii klas pierwszych

 1 miejsce – Dominika Jereminowicz kl. 1f

 2 miejsce – Nemezja Łukasik kl. 1c

 3 miejsce – Zuzanna Adamczyk  kl. 1c

 

W kategorii klasy drugich

 1 miejsce –Dawid Radziewicz  kl. 2a

 2 miejsce  - Marta Armudowicz kl. 2c

 3 miejsce – Hanna Hutnik kl. 2a

 

W kategorii klas trzecich

 1 miejsce – Nikola Błaszczuk kl. 3d

 2 miejsce – Antonina Kłudka kl. 3d

 3 miejsce – Zuzanna Szukała kl. 3a

 

Czwartek 12 lutego

   Klasy starsze tego dnia oglądały w ŚDK film pt. „Misja: Gwiazda”, a klasy młodsze film pt. „Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii’. W tym czasie w szkole odbywał się Wojewódzki Konkurs  Języka Angielskiego.

 

 Piątek  13 lutego

 

 Na drugiej lekcji odbył się montaż poetycko-muzyczny poświęcony pamięci patrona szkoły. Program przygotowała p. Jolanta Szepielewicz przy współpracy p. Izabeli Żukowskiej. Była to wiązanka śpiewu, gry na instrumentach muzycznych, poezji i muzyki Fryderyka Chopina.

 

   Bogaty w wydarzenia i imprezy Tydzień Szkoły zakończył się APELEM DLA KLAS 4-6 podsumowującym dokonania uczniów w czasie jego trwania. Laureatom konkursów zostały wręczone przez p. Dyrektora mgr Mariana Wieczorka dyplomy oraz nagrody ufundowane przez szkołę.

Klasy młodsze spotkały się na przedstawieniu poświęconym Fryderykowi Chopinowi, na których uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem naszego patrona, a szczególnie z jego dzieciństwem. Przedstawienie przygotowały klasy 2c i 2d pod kierunkiem p. Aleksandry Kozak i p. Czesławy Malinowskiej-Kenyeres. Następnie p. Dyrektor Marian Wieczorek wręczył laureatom konkursów ufundowane przez szkołę nagrody.

 

   W szkole odbyły się również różne imprezy towarzyszące. Samorząd Szkolny ocenił najlepsze gazetki o Fryderyku Chopinie zwyciężyła klasa 3a, następne miejsca klasa 4a, 5a oraz 5b