Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Tydzień Szkoły 2012/2013

TYDZIEŃ SZKOŁY 2013

 

   Nasza szkoła to szkoła z tradycjami. Jedną z najważniejszych jest Tydzień Szkoły – czas poświęcony naszemu patronowi Fryderykowi Chopinowi, uatrakcyjniany każdego roku licznymi imprezami i zawodami. Po raz pierwszy miał on miejsce w 1973 roku, a więc ma 40 lat. W tym roku odbywał się w dniach od  14 do 22 lutego 2013.

  Czwartek 14 lutego

   Dnia 14 lutego 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie przeprowadzono po raz jedenasty Konkurs MATEMATYCZNY CZAR PAR pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.  Jego głównym celem było  kształtowanie umiejętności współpracy, pozytywna rywalizacja oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i logicznego myślenia.

 

            W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół:

   Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 6, Publicznej Szkoły  Podstawowej  nr 7, Szkoły Podstawowej z Gościkowa oraz po raz pierwszy z Zespołu Szkół w Zbąszynku, a także uczniowie naszej szkoły. Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych i piątych i każdą szkołę reprezentowały trzy pary uczniów z każdego poziomu. Sędziami byli uczniowie klas szóstych, po dwóch z zaproszonych szkół, a pozostałych zapewnili gospodarze.

   W czasie gdy jury złożone z nauczycieli – opiekunów podliczało uzyskane przez drużyny punkty, uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W klasach czwartych zwyciężyli Nikodem Bilewicz i Igor Puchacz z PSP nr 2, kolejne miejsca zajęli uczniowie z PSP nr 6, drugie Dominika Dawidowicz i Won Hyok Jong, a trzecie Kacper Kowalczyk  i Jakub Olszewski. W klasach piątych najlepsi okazali się również przedstawiciele gospodarzy, byli to Aneta Gruszeczka i Marek Urbaniak, drugie miejsce przypadło  Maksymilianowi Rojowi i Jakubowi Podlipniakowi także z PSP nr 2,  a trzecie  Julii Czeszejko i Patrycji Zięcik  PSP nr 7.  Wszyscy oni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci atrakcyjnych planszowych gier logicznych

 

Poniedziałek 18 lutego


   Dni patrona szkoły zainaugurował uroczysty apel, który przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Renaty Ociepy. Bezpośrednio po apelu rozpoczął się finał konkursu OMNIBUS.

   Konkurs z wiedzy ogólnej OMNIBUS odbył się w naszej szkole już po raz trzeci. Organizatorem konkursu jest Samorząd Szkolny. Jego celem jest promocja uczniów mających rozległą wiedzę ogólną, z  różnych dziedzin, wdrażanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych. Udział w nim jest znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki.

   Konkurs składa się z dwóch etapów. I etap był pisemny i każda klasa mogła wystawić co najwyżej 5 kandydatów. Polegał na wypełnieniu testu składającego się z 60 zadań: 30 zadań typu PRAWDA/FAŁSZ; 20 zadań zamkniętych i 10 zadań otwartych. Etap ten odbył się 13.02.2013r.

Do etapu II zakwalifikowało się po 4 uczniów z każdego poziomu klasowego. Byli to:

Klasa IV: Igor Puchacz IV D, Adam Naumiec IVA, Krzysztof Fornal IV B, Michał Szylko IV D .

Klasa V: Jędrzej Skrzypek VD, Jakub Podlipniak VD, Mateusz Kowalczyk VD, Mariusz Kopliner VC .

Klasa VI: Karolina Matusiak VIA, Fabian Bem VIC, Marcin Misiaczyk VIC, Mikołaj Mackiewicz VIC.

W tej części konkursu uczniowie ustnie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania na forum szkoły. Druga pomyłka eliminowała z gry. Do ścisłego finału przeszło trzech najlepszych.

   Omnibusem 2013 PSP nr 2 został Fabian Bem z VI C, drugie miejsce zajęła Karolina Matusiak z VI A, a trzeci był Mikołaj Mackiewicz z VIC.

   Każdy z uczestników II etapu otrzymał dyplom, a troje najlepszych otrzymało dodatkowo nagrody rzeczowe – układanki i kostki Rubika.

   W tym roku po raz pierwszy ogłosiliśmy konkurs na pytania do Omnibusa. Udział w nim mógł wziąć każdy uczeń, który ułożył pytanie, zapisał je na kartce wraz z odpowiedzią. Autorzy wylosowanych pytań-zadań otrzymali pamiątkowe nagrody.

 

 

   O godzinie10.55 odbył się Konkurs RECYTATORSKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla klas II –IV. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. Jury w składzie pań Joanny Jóźwiak i Anny Jelak-Bogusz brało pod uwagę wymowę, opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, modulację, tempo mówienia i ogólne wrażenie artystyczne.

Uczestnicy byli oceniani w trzech  kategoriach: kategorii klas II,  III i IV. Wyłoniono następujących zwycięzców.

 

W kategorii klas 2 :

1 miejsce- Urszula Rodobolska klasa 2c

2 miejsce – Kaja Kozieł  klasa 2c

3 miejsce – Maria Walasek  klasa 2c

 

 W kategorii klas 3 :

1 miejsce – Aleksandra Czajkowska klasa 3d

2 miejsce – Klaudia Zdanowicz klasa 3d

3 miejsce – Alicja Goler klasa 3b

 

W kategorii klas 4:

1 miejsce – Krzysztof Fornal  klasa 4b

2 miejsce – Katarzyna Grzeczkowicz klasa 4a

3 miejsce – Katarzyna Szklarkowska  klasa 4a

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, z zwycięzcom gratulujemy!

 

 

P. Anna Gancewska zorganizowała SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO, w konkursie dla klas V i VI wzięło udział 28 uczniów.

W kategorii klas V zwyciężyli:

1 miejsce – Natan Otto klasa 5b

2 miejsce – Mateusz Kowalczyk klasa 5d

3 miejsce – Dominika Mucha  klasa 5d

 

W kategorii klas VI zwyciężyli:

1 miejsce – Kamil Nowak klasa 6b

2 miejsce – Michał Nowak klasa 6b

3 miejsce – Alicja Grochowina  klasa 6a

 

 

 

 

 

Wtorek 19 lutego

 

Na pierwszej lekcji odbył się finał konkursu wiedzy o patronie naszej szkoły Fryderyku Chopinie. Konkurs przygotowała p. Magdalena Wałkiewicz.

UCZNIOWIE NAGRODZENI:

1 miejsce – Patryk Schodnik klasa 5d

2 miejsce – Alicja Bubernak klasa 6d i Kaja Niedźwiedź  klasa 5d

3 miejsce – Michał Musiał klasa 6c i Mikołaj Mackiewicz klasa 6c

 

   Od godziny 8.50 do 10.35 odbył się KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 4 - 6 zorganizowany przez p. Dorotę Wolnik. W konkursie uczestniczyło 23 uczniów. Jury w składzie Dorota Skrzypczak, Izabela Żukowska i Dorota Wolnik wyłoniło zwycięzców:

 Laureaci:

Alicja Grochowina klasa 6a

Karolina Cieślik klasa 6b

Natalia Dutkiewicz klasa 5a

 

Wyróżnieni:

Jan Siemaszko klasa 4a

Krzysztof Fornal klasa 4b

Oktawia Zarudzka klasa 6c

Paulina Łuczak klasa 6d

 

   W klasach I-III odbył się KONKURS PIĘKNEGO PISANIA. Organizatorkami były p. Beata Gordzelewska i p. Małgorzata Keklak. Uczniowie mieli za zadanie przepisanie tekstu dotyczącego patrona szkoły F. Chopina na specjalnie przygotowanej karcie konkursowej. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę pisma i poprawność ortograficzną. Najlepsze prace wykonali:

Klasa I

1 miejsce - Antonina Kłudka Id
2 miejsce – Paulina Bednarska Id
3 miejsce - Kacper Lech Ic

       wyróżnienie Maja Kołodziej-Marszał Ic

 

Klasa II

1 miejsce – Maja Ożmińska 2a

2 miejsce - Karolina Szczyglewska 2b

3 miejsce – Urszula Rodobolska 2c

 

Klasa III

1 miejsce – Alicja Goler 3b

2 miejsce – Aleksandra Teodorczyk 3d

3 miejsce - Klaudia Zdanowicz 3d

wyróżnienie Miłosz Stankiewicz 3a

 

   „Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” (Stefan Żeromski) Tym jakże prawdziwym stwierdzeniem rozpoczęto tegoroczne spotkanie zadedykowane naszym wzorowym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

   Zgodnie ze Statutem PSP nr 2 w Świebodzinie uczniom klas III - VI osiągającym najlepsze wyniki klasyfikacji śródrocznej przyznano dyplom wzorowego ucznia, a zaproszeni rodzice wzorowych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Wręczenie dyplomów wzorowym uczniom przez Dyrektora  Szkoły i wychowawcę odbyło się na uroczystym spotkaniu w auli szkolnej o godz. 17.00.

   Zebrani goście, przy poczęstunku, obejrzeli  występy uczniów, nad przygotowaniem których czuwała p. Magdalena Wałkiewicz.

 

 

 

Środa 20 lutego

 

O godzinie 8.00  klasy czwarte przystąpiły do ROZGRYWEK W DWA OGNIE zorganizowane przez p. Zbigniewa Jaroszewicza. Drużyny składały się z 10 uczniów. Oto zwycięzcy:

 1 miejsce - IV A

 2 miejsce - IV D

 3 miejsce - IV C

 4 miejsce - IV D

   Klasy 5 spotkały się na ROZGRYWKACH SPORTOWYCH W UNIHOKEJA zorganizowanych przez p. Arkadiusza Krepskiego. Drużyny składające się z 5 dziewczyn i chłopców z zaangażowaniem walczyły o zwycięstwo.

 1 miejsce - V D

 2 miejsce - V C

 3 miejsce - V C

 4 miejsce - V A

 

 

Następnie  rozpoczął się TURNIEJ KLAS SZÓSTYCH W PIŁCE RĘCZNEJ zorganizowany przez p. Barbarę Patan. Każdą klasę reprezentowały pięcioosobowe drużyny.

 1 miejsce - VI D

 2 miejsce - VI B

 3 miejsce - VI C

 4 miejsce - VI A

 

 

 

Czwartek 21 lutego

 W stołówce szkolnej odbył się KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1-3. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem techniką kolażu. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu w budynku B. Spośród klas 1 - 3 wytypowano po 2 uczestników z każdej klasy. Konkurs zorganizowała p. Wiesława Zielińska

 

W kategorii klas pierwszych

 1 miejsce – Wiktoria Stanisławska kl. 1 D

 2 miejsce – Kajetan Świerk kl. 1 C

 3 miejsce – Amelia Dubecka kl. 1 A

 

W kategorii klasy drugich

 1 miejsce – Wiktoria Urbaniak  kl. 2 B

 2 miejsce  - Tymoteusz Czyż kl. 2 A

 3 miejsce – Anna Helowicz kl. 2 C

 

W kategorii klas trzecich

 1 miejsce – Monika Jereminowicz kl. 3 C

 2 miejsce – Klaudia Zdanowicz kl. 3 D

 3 miejsce – Wiktoria Sulowska kl. 3 D

 

Od godziny 10.55 odbywał się SZKOLNY KONKURS PIOSENKI I MINI LISTA PRZEBOJÓW zorganizowane przez p. Magdalenę Wałkiewicz. Widzowie - uczniowie klas IV - VI usłyszeli piosenki i zobaczyli występy taneczne przygotowane przez uczniów.

Uczniowie nagrodzeni w kategorii tańca:

 1 miejsce - Alicja Bubernak i Daria Leśniak z kl. 6d

2 miejsce - Aleksandra Kuroczycka kl. 6a

3 miejsce - Dominika Mucha kl. 5d

 

Uczniowie nagrodzeni w kategorii piosenki:

1 miejsce - Julia Walkowska kl. 6d

2 miejsce – Oliwia Pichór kl. 5d

3 miejsce – Alicja Grochowina i Aleksandra Kuroczycka z kl. 6a

Wyróżnienie - Adrianna Jakimowicz kl. 6b oraz klasa 5c

 

 
 

 Piątek 22 lutego

   Bogaty w wydarzenia i imprezy Tydzień Szkoły zakończył się APELEM DLA KLAS IV-VI podsumowującym dokonania uczniów w czasie jego trwania. Laureatom konkursów zostały wręczone przez p. dyrektora mgr Mariana Wieczorka dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

   Dnia 01.03.2013 odbył się uroczysty apel dla klas I-III poświęcony patronowi naszej szkoły, Fryderykowi Chopinowi, jego życiu i twórczości. Apel przygotowały klasy IIIc i IIId pod kierunkiem wychowawczyń p. Czesławy Malinowskiej-Kenyeres i p. Wiesławy Zielińskiej. Na początku dzieci zaśpiewały utwór Chopina "Życzenie". Dziewczynki były ubrane na ludowo, miały kolorowe spódnice, białe bluzki, chusty i wianki wykonane z kwiatów z bibuły, chłopcy - białe bluzki i ciemne spodnie. Następnie uczniowie przedstawili krótkie scenki z życia małego Chopina, na podstawie scenariusza "Mały Chopin". Dzieci doskonale wcieliły się w grane postacie. Stroje przygotowali rodzice, co podniosło atrakcyjność granych ról. Na zakończenie pan dyrektor Marian Wieczorek wręczył nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach klas I-III odbywających się w Tygodniu Szkoły

   W szkole odbyły się również różne imprezy towarzyszące. Uczennice i uczniowie w świetlicy szkolnej od lat uczestniczą w obchodach Tygodnia Szkoły. Z tej okazji w świetlicy zorganizowano:

- mini quiz z wiedzy o Chopinie (klasy drugie i trzecie);

- malowanie przy muzyce Chopina pod hasłem „Muzyka Chopina a nasze skojarzenia” – wystawę prac można oglądać w świetlicy. Przykładowe tytuły prac: Chopin gra w pokoju, Dom, Mój Chopin, Kulig, Fryderyk Chopin na łódce, „Tak mi gra”, Superskocznia do wody, Wierzba pod deszczem, Morska wyprawa i wiele równie ciekawych;

- pogadanki o życiu i twórczości Fryderyka Chopina;

- oglądanie filmu z koncertu o Fryderyku Chopinie, w którym brali udział absolwenci PSP nr 2;

- popisy taneczne w myśl hasła „Na tydzień Chopina świetlica tańce zaczyna”