Dzisiaj jest: 17 listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Świetlica szkolna

Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (opiekunów prawnych) lub organizację dojazdu do szkoły i do domu, w szkole funkcjonuje świetlica szkolna jako pozalekcyjna forma opieki i wychowania.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na zajęcia lekcyjne i po ich zakończeniu, na rodziców oraz na dojazd do domu.

W naszej szkole świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach   od 7.00 -  15.30.

W świetlicy pracują:

mgr Danuta Olek

mgr Anna Wojciechowska

mgr Aleksandra Kozak

Do świetlicy szkolnej przyjmowani są  uczniowie z klas I – III oraz  uczniowie dojeżdżający. Zapisy do świetlicy szkolnej prowadzone są na podstawie karty zgłoszenia dziecka  do 10 września.

Cele i zadania świetlicy.

1. Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki bezpośrednio przed i po zajęciach dydaktycznych.
  2. Świetlica szkolna realizuje swoje zadania według własnego planu pracy dydaktyczno-wychowawczego, zgodnego z programem wychowawczo - profilaktycznym szkoły i  tygodniowym rozkładem zajęć.
  3. Do zadań świetlicy należy:
  •   wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły;
  •   umożliwienie uczniom odrabiania pracy domowej;
  •   integracja grupy rówieśniczej;
  •   wdrażanie do przestrzegania norm i zasad wychowania;
  •   kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie;
  •   rozwijanie samodzielności i społecznej aktywności;
  •   rozwijanie indywidualnych zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień uczniów;
  •   wyrabianie umiejętności nawiązywania prawidłowych kontaktów z rówieśnikami w czasie wolnym;
  •   rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, panowanie nad emocjami;
  •   kształtowanie nawyków kultury życia codziennego;
  •   upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej oraz kształtowanie nawyków higieny;
  •   przeciwdziałaniu niedostosowaniu społecznemu i demoralizacji.

Zadania świetlicy realizowane są poprzez:

• zabawy i gry świetlicowe,
  • zajęcia artystyczne: plastyczne, muzyczne , małe formy teatralne,
  • zajęcia rozwijające intelekt: czytelnictwo, opowiadanie baśni i legend, oglądanie filmów i rozrywki umysłowe,
  • gry i zabawy ruchowe,
  • zajęcia wspomagające proces nauczania – pomoc uczniom w odrabianiu zadań domowych,
  • organizowanie pomocy koleżeńskiej.

Zachowanie uczniów w świetlicy, ich prawa i obowiązki określają REGULAMIN i KONTRAKT świetlicy.