Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Wielka Liga Czytelników

Nasza biblioteka szkolna przystąpiła w tym roku do IV edycji konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników

Drodzy uczestnicy konkursu

Chciałyśmy serdecznie podziękować za Wasz udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Jednocześnie przypominamy,  że termin oddawania 6 testów kończy się 28 stycznia (poniedziałek po feriach zimowych). Ponieważ termin naszych ferii zimowych koliduje z harmonogramem konkursu, prosimy aby uczniowie, którzy zdobędą przed feriami 6 sprawności lub będą planowali ukończyć po feriach, zaczęli już czytać  książkę do testu kwalifikacyjnego.

Uczniowie z oddziałów 1-4 będą czytać „Pamiętnik Czarnego Noska” (całość) – Janiny Porazińskiej.

Uczniowie z oddziałów 5-8  będą czytać „Hobbit czyli tam i z powrotem” (rozdział 1-5 ) – J. R. R. Tolkiena

Konkurs jest organizowany w porozumieniu z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej jak i nauczycielami języka polskiego - uczniowie za przeczytanie i zaliczenie testów otrzymają z j. polskiego dodatkową ocenę.

Tekst kwalifikacyjny etapu szkolnego planujemy przeprowadzić 29 stycznia.

 

do piątku 11 stycznia uzyskały już swoje sprawności:

W kategorii klasy 1 – 4

 

Imię

klasa

Ilość uzyskanych sprawności

Wiktoria A.

4e

6 Brawo!

Majka D.

2a

1

Tymoteusz D.

2c

5

Aleksandra D.

4b

6 Brawo!

Aleksandra J.

1a

1

Helena J.

2c

5

Natasza J.

2a

1

Leonard K.

2c

6 Brawo!

Mikołaj K.

2a

1

Amelia K.

4b

6 Brawo!

Martyna L.

2c

6 Brawo!

Wiktoria Ł

4b

1

Wiktoria M.

3b

1

Filip M.

2c

4

Nataniel M.

2a

1

Marek M.

2a

2

Alex O.

3a

1

Mikołaj P.

1a

2

Antonina P.

3a

1

Lena P.

2c

6 Brawo!

Maria R.

2a

2

Ida R.

2a

1

Maciej S.

2c

6 Brawo!

 

 

W kategorii klasy 5 – 6

 

Imię

klasa

Ilość uzyskanych sprawności

Aleksandra Ch.

6c

1

Kacper C.

5c

1

Julia M.

6c

1

Radosław N.

5d

7 Brawo!

Natalia N.

5f

6 Brawo!

Jakub P.

6a

6 Brawo!

Natalia T.

6c

2

Marcela Ż.

5b

3

 
 
 

 

Poniżej zamieszczamy listę książek konkursowych:


Wielka Liga Czytelników 2018/2019

I etap

LISTA KSIĄŻEK KONKURSOWYCH

 kl. 1-4

 

1. A001 - Kopciuszek, Hanna Januszewska,  

2. A003 - Bajki, Ch. Perrault, tł. Hanna Januszewska     

3. A021 - Wiersze, Julian Tuwim,         

4. A022 - Jak Wojtek został strażakiem, Czesław Janczarski,  

5. A023 - Pilot i ja, Adam Bahdaj,

6. A024 - Nie płacz, Koziołku, Siergiej Michałkow, tł. M. Górska     

7. A027 - Anaruk, chłopiec z Grenlandii, Czesław Centkiewicz,       

8. A028 - Cudaczek Wyśmiewaczek, Julia Duszyńska,    

9. A029 - Dziecię elfów, Hans Christian Andersen, tł. Cecylia   Niewiadomska

10. A030 - Oto jest Kasia, Mira Jaworczakowa,     

11. A038 - O psie, który jeździł koleją, Roman Pisarski,

12. A044 - 120 Przygód Koziołka Matołka, K. Makuszyński, M. Walentynowicz,

13. A050 - Nasza mama czarodziejka, Joanna Papuzińska,     

14. A051 - Szewczyk Dratewka, Janina Porazińska,

15. A052 - Kubuś Puchatek, A.A. Milne, tł. Irena Tuwim        

16. A053 - Kukuryku na ręczniku, Maria Kownacka,      

17. A054 - Plastusiowy pamiętnik, Maria Kownacka,     

18. A056 - Karolcia, Maria Krüger,

19. A069 - Dzieci z Bullerbyn, Astrid Lindgren, tł. Irena Szuch-Wyszomirska   

20. A070 - O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów, Elżbieta Zubrzycka,

 

 

LISTA KSIĄŻEK KONKURSOWYCH

 kl. 5-6

 

1. B002 - Tajemniczy ogród, Frances Hodgson Burnett, tł. J. Włodarkiewicz lub A. Staniewska        

2. B004 - Sposób na Alcybiadesa, Edmund Niziurski      

3. B009 - Księga dżungli, Rudyard Kipling, tł. J. Birkenmajer  

4. B011 - Kłamczucha, Małgorzata Musierowicz   

5. B014 - Lassie wróć!, Eric Knight, tł. Czesław Dembiński lub Zbigniew Batko

6. B018 - Przygody Hucka, Mark Twain, tł. Marceli Tarnowski        

7. B019 - Mikołajek, Jean-Jacques Sempé i René Goscinny, tł. Tola Markuszewicz i Elżbieta Staniszkis      

8. B026 - Bromba i inni, Maciej Wojtyszko   

9. B027 - Legendy warszawskie, Artur Oppman    

10. B031 - Ferdynand Wspaniały, Ludwik Jerzy Kern     

11. B036 - Tomek w krainie kangurów, Alfred Szklarski         

12. B042 - Biały Mustang, SAT-OKH     

13. B044 - Magiczne drzewo. Czerwone krzesło, Andrzej Maleszka        

14. B046 - Awantura o Basię, Kornel Makuszyński        

15. B055 - Akademia Pana Kleksa, Jan Brzechwa  

16. B056 - Chłopcy z Placu Broni, F. Molnar, tł. Janina Mortkowiczowa  

17. B057 - Pinokio, Carlo Collodi, tł. Halina Kozioł lub Zofia Jachimecka

18. B060 - Spotkanie nad morzem, J. Korczakowska     

19. B067 - Mały Książę, Antoine de Saint- Exupéry, tł. Jan Szwykowski   

20. B090 - Zwiadowcy: Ruiny Gorlanu. Księga 1, John Flanagan, tł. Stanisław Kroszczyński

 

W I etapie jest do zdobycia 6 sprawności.

Zdobywanie sprawności trwa do 21 stycznia 2019 r.

Pytania do książek są dostępne w bibliotece, potrzebne jest zgłoszenie ucznia (przedłużamy termin do 21 grudnia) poprzez wypełnienie i podpisanie zgody przez rodziców/opiekunów ucznia, dostępna w bibliotece lub poniżej jako załącznik.

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_wlc2018_2019(2).pdf)Regulamin konkursu[ ]587 Kb
Pobierz plik (zgloszenie-do-konkursu.pdf)zgloszenie-do-konkursu.pdf[ ]209 Kb