60 - lecie szkoły

SZEŚĆDZIESIĘCIOLECE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ  NR 2 W ŚWIEBODZINIE
19 MAJA 2006

W tym roku PSP nr 2 w Świebodzinie obchodzi sześćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji cała społeczność szkoły od dłuższego czasu przygotowywała się do tych obchodów. Oba budynki szkoły zostały pięknie udekorowane kwiatami z kolorowych brystoli. Dekorację zaprojektowała p. Katarzyna Porzucek - nauczyciel plastyki, a wykonać pomogli nauczyciele i uczniowie szkoły.
  Dnia 19 maja w Świebodzińskim Domu Kultury odbyła się uroczystość pod hasłem: "Tyle wspomnień, radości i wzruszeń".

CZĘŚĆ OFICJALNA

Prowadzenie - dyr. Stanisław Romanów
Przygotowanie prezentacji multimedialnej "Historia szkoły" - dyr. Beata Mrozowicz i p. Małgorzata Keklak - nauczyciel nauczania zintegrowanego.
Przygotowanie ceremoniału przekazania nowego sztandaru - p. Iwona Kowalik - nauczyciel języka polskiego i p. Maria Mystek - nauczyciel matematyki.

Porządek: Wprowadzenie sztandaru szkoły.

Powitanie gości.

Prezentacja multimedialna "Historia szkoły".

Przekazanie nowego sztandaru.

Przemówienia i życzenia gości.

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

Program przygotowały: p. Dorota Skrzypczak - nauczyciel języka polskiego i p. Izabela Żukowska - nauczyciel bibliotekarz.
Dekorację przygotowała p. Katarzyna Porzucek i p. Renata Ociepa - nauczyciel matematyki.

W programie wystąpiło 55 uczniów z klas II - VI. "Życie i teatr, teatr i życie - codziennie przeżywamy to w szkole". Takimi słowami rozpoczęła się część artystyczna. Składały się na nią piękne recytacje wierszy o Fryderyku Chopinie - patronie szkoły, ojczyźnie, zabawne scenki ze szkolnego życia, tańce, fragmenty przedstawień szkolnego koła teatralnego oraz występy utalentowanych muzycznie uczniów. Na scenie młodzi aktorzy przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz przypomnieli ponadczasowe wartości wpajane im od najmłodszych lat. Nie zabrakło miejsca na patriotyzm, szacunek do tradycji i historii, na walkę z niebezpiecznymi uzależnieniami, na miłość, prawdę, wrażliwość i dobroć.

Widownia ze wzruszeniem uczestniczyła w przedstawieniu, doceniając naturalność, swobodę i spontaniczność małych artystów potrafiących pięknie recytować teksty, mówić swobodnie i grać na fortepianie, gitarze, akordeonie. Na uwagę zasługiwały też tańce - współczesny wykonany przez grupę dziewcząt przygotowanych przez p. Ewę Knast-Krepską - wychowawca świetlicy szkolnej i taniec irlandzki zaprezentowany przez uczniów klasy III c pod kierunkiem wychowawcy p. Beaty Gordzelewskiej. Wszyscy wykonawcy byli gorąco oklaskiwani przez publiczność. Radość, wzruszenie i zaduma towarzyszyły całej uroczystości, którą uczniowie zakończyli pięknym walcem poprzedzonym słowami: "Tyle mamy za sobą przeżytych lat i chociaż wiele jeszcze przed nami rocznic i wspomnień, śmiechu i łez, z niecierpliwością tych chwil czekamy, bo one sprawiają, że życie ciekawsze i piękniejsze jeszcze jest".

COŚ PO NAS ZOSTANIE ...

W ramach obchodów 60-lecia naszej Szkoły w dniu 21.04.2006 r. uczniowie wszystkich klas posadzili żywy pomnik przyrody - drzewko. Aby upamiętnić to wydarzenie, pod każdą roślinę została wkopana pamiątkowa butelka z podpisami uczniów danej klasy i jej wychowawcy - Fundatorów tego przedsięwzięcia. Sadzenie drzewek (Żywotnik - Tuja) przebiegało bardzo sprawnie, klasy przychodziły według wcześniej ustalonego harmonogramu. W roli działkowca, nad całością czuwała nasza Pani od Przyrody - P. Mirosława Śliwińska razem z P. Woźnym - P. Januszem Wyrzykowskim.

Prosimy całą społeczność szkolną o uszanowanie naszego zielonego "Ogrodu Pamięci"