Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Biblioteka

W bibliotece chętnie cię widzimy,
nie stawiamy stopni, do niczego nie zmuszamy.
W bibliotece możesz: wybierać i wypożyczać książki,
uśmiechać się, czytać czasopisma, myśleć,
szukać informacji, pytać, mieć spokój…

(wg "Biblioteki w Szkole")


Biblioteka SP nr 2
w Świebodzinie czynna :

 

poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek

-  7:45 - 14:45
-  7:45 -12:40:  13:35 - 14:45
-  7:45 - 14:45
-  7:45 - 14:45
-  7:45 -8:50; 9:45 - 14:45

 

 

 Nauczyciele bibliotekarze

Bożena Czarnuszewicz

Izabela Żukowska

REGULAMIN

Zbiory biblioteki

 

Co nowego w bibliotece?

   

IMPREZY BIBLIOTECZNE

LISTOPAD 2018

Ruszamy z konkursem Wielka Liga Czytelników


 

Zasada konkursu i z innymi wiadomościami można zapoznać się tutaj

 

CZERWIEC 2018

"UWIĘZIENI W BIBLIOTECE"

   Dnia 5 czerwca na drugiej lekcji w naszej bibliotece szkolnej odbyła się impreza dla uczniów klas czwartych „Escape room”, pod  tytułem „Uwięzieni w bibliotece”. Celem zabawy było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków. Każdą klasę reprezentowało 4 uczniów.

  Zadaniem uczniów było rozwiązanie zagadek i znalezienie TAJNEGO KODU, który był potrzebny do uwolnienia się z escape room – zamkniętego pomieszczenia, czyli biblioteki. Zadania, które rozwiązywali uczniowie związane były z literaturą. Uczniowie mieli wykazać się umiejętnościami logicznego myślenia i poszukiwania informacji, mogli też wykorzystać posiadaną wiedzę o bajkach, powieściach. Mieli na to 45 minut.

 Uczniowie weszli do biblioteki z ciekawością i pewną niepewnością, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyli w takiej zabawie. Następnie kapitanowie grup wylosował kolor przypisany danej grupie, pod którym ukryte były zadania. I zaczęło się – uczniowie czytali polecenia, rozwiązywali zadania, biegali po bibliotece, czasem trochę błądzili i denerwowali się. Ale po krótkim czasie zaczęli sobie świetnie radzić, coraz częściej uśmiechali się i  rywalizacja zaczęła łączyć się z zabawą. Okrzyk radości pierwsi wydali uczniowie klasy IVb, to oni najprędzej znaleźli TAJNY KOD, który  umożliwił im otworzyć skrzynkę ze słodką niespodzianką w środku i … pozwolił uwolnić się  z escape room – zamkniętej biblioteki. Wszystkim udało się uwolnić z biblioteki w ciągu 45 minut, następne po klasie IV b były klasy: IVc, IVd, IVa, IVe i IVf. Najbardziej emocjonujące były chwile, kiedy grupa dotarła do ostatniego etapu – do skrzyni, przy której każdy po kolei chciał wprowadzić właściwą cyfrę kodu. Czasem trzeba było cofnąć się i coś poprawić, ale najczęściej uczniowie odnaleźli właściwy  szyfr i z radością oraz pewną ciekawością  otwierali skrzynki. W nich czekała na uczniów słodka niespodzianka. Wszyscy wyszli z biblioteki zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenie, które na pewno pozostanie w ich pamięci na dłuższy czas.

 WRZESIEŃ 2017

Ogólnopolski DZIEŃ Głośnego Czytania

  Dnia 29 września 2017 r. w auli szkolnej uczniowie klas IV – VI mieli możność zrelaksować się słuchając fragmentów zabawnych utworów młodzieżowych. Czytanie zostało zorganizowane przez panie z biblioteki szkolnej p. Izabelę Żukowską i p. Bożenę Czarnuszewicz, z okazji przypadającego tego dnia Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

  Celem akcji było promowanie literatury i czytania, a także zachęcenie młodych ludzi do częstego kontaktu z dobrą książką. Uczniowie mogli przeżywać przygody z bohaterami czytanych książek, a były to: „Fantastyczna kraina pana Myszyna” Geronima Stiltona, „Pirat z Wyspy Mgieł” Marco Innocentego, „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki i „Kot Garfield. Hipnotyzer” Ewy Mirkowskiej. A  czytaniem umilili nam czas: p. Ryszard Graczyk – kierownik Wydziału Oświaty w Świebodzinie, p. dyrektor Marian Wieczorek, p. Anna Wojciechowska – nauczyciel polonista i ksiądz Marek Ogrodowiak.


CZERWIEC 2016

Program „Książki naszych marzeń”

Nasza szkoła jest jedną z prawie 10 000 szkół, które przystąpiły do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Celem tego programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie podali swoje propozycje książek. W listopadzie 2015 r. do biblioteki zostały zakupione książki, o których marzyły dzieci. Są to książki wybrane przez uczniów. Zakupiono 155 nowości wydawniczych o wartości 2712,50 zł.

Program „Książki naszych marzeń” poprzedził Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła również przystąpiła do kolejnego programu. W bibliotece są zbierane propozycje nowości, które zostaną zakupione w kolejnych latach.  Każdy uczeń naszej szkoły może sam zdecydować, jakie książki zostaną zakupione do biblioteki szkolnej. W tym roku nie zostaliśmy zakwalifikowani do NPRC, w przyszłym roku planujemy znowu złożyć wniosek.

 

W piątek 10 czerwca o godz. 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji propagującej czytanie książek pod hasłem Jak nie czytam, jak czytam”

 Z książkami w ręku zgromadziliśmy się na boisku przy budynku A. Utworzyliśmy długi łańcuch trzymając w jednej ręce otwartą własną książkę, a w drugiej książkę kolegi. W ten sposób książki łączyły kolejne ogniwa łańcucha, czyli nas. Przystąpiliśmy do bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu książek. Przez kilka minut każdy czytał. Było nas 544 uczniów! 300 to uczniowie klas 0-III! BRAWO MY!

Potem wróciliśmy do klas lub korzystając z pięknej pogody, pozostaliśmy na dworze i kontynuowaliśmy czytanie siedząc na trawie. To taki mały trening przed wakacjami, bo plażowanie z książką jest niezwykle przyjemne.

Niedługo będziemy mieli dużo wolnego czasu. Warto pamiętać o słowach naszej noblistki Wisławy Szymborskiej:

 „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Zatem nie zapominajmy o książkach podczas wakacji i bawmy się dobrze!

MAJ 2016

Dnia 10 maja w bibliotece szkolnej odbyła się „Biesiada poetycka”. W biesiadzie wzięło udział 23 uczniów z klas IV – VI:  

Celem biesiady było kształtowanie kultury czytelniczej, uwrażliwianie na piękno słowa poetyckiego, wspólne czytanie wierszy dla dzieci, przedstawienie ich w krótkich, zabawnych scenkach. Uczniowie świetnie zaprezentowali się, a dodatkowym walorem występów były przygotowanie przez nich rekwizyty.

Panie z biblioteki także zaprezentowały zabawny wiersz. Do prezentacji wybrane zostały wiersze znanych poetów polskich: Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Włodzimierza Ścisłowskiego, Aleksandra Fredry.

KWIECIEŃ 2016

12 Kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również piwo, mydło czy nawet masaż. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada w bardzo długo czekało na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju, co doceniają zwłaszcza kobiety. Dlatego nie powinno dziwić, że na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie.

MARZEC 2016

Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO jesienią 1999 roku.

Dzień POEZJI  ma na celu propagowanie poezji wśród dzieci i młodzieży, zapoznanie ich z magią słowa.

W naszej bibliotece są wiersze wielu poetów, które każdemu dostarczą wiele radości.

LUTY 2016

W  lutym w bibliotece obchodziliśmy dwa ważne dni: 19 lutego – Dzień Kota i 21 lutego – Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego. Z okazji Dnia Kota ogłoszony został konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI pod hasłem: „Mój przyjaciel Kot” lub „Mój przyjaciel Pies”. Prace przynosili też uczniowie klas I – III i oni też wzięli udział w konkursie.

W ramach trwającego od listopada konkursu „To warto wiedzieć” opracowane zostały KOCIE ZAGADKI. Uczniowie klas IV – VI pisemnie odpowiadali na pytania związane z kotami.

          Dnia 26 lutego, w Tygodniu Szkoły, w ramach współpracy ze szkolną świetlicą odbyło się kolejne spotkanie „Czytanie na dywanie”. Uczniowie wysłuchali p. Izabeli Żukowskiej, która przeczytała im książeczkę Mai  Strzebińskiej pt.: „Czarownica i kot”. Uczniom bardzo spodobała się mądra i ciepła opowieść o przyjaźni wiedźmy o dobrym sercu z małym kotkiem.

Po czytaniu dzieci mówiły, jak należy dbać  o koty, jakie są koty, jakie znają zwierzęta z rodziny kotów. A następnie „zamieniły się w kotki” i naśladowały picie mleczka z miseczki, wyginały „kocie” grzbiety, przeciągały się, mruczały i miauczały. Kocie zabawy prowadziła p. Magda Wałkiewicz.

Dodatkową atrakcją były kocie zagadki. Dzieci odpowiadały na 3 zagadki. Po każdej zagadce  na karteczkach  podawały odpowiedzi pisząc: „a”, „b” lub „c”. Spośród odpowiedzi dzieci wylosowały  4 prawidłowo wypełnione kartki. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali drobne upominki – nagrody.

  Obchody Dnia Języka Ojczystego  propagowaliśmy  plakatem wywieszonym na korytarzu szkolnym. Uczniowie mogli poćwiczyć dykcję i przy okazji pośmiać się, czytając zabawne wierszyki z plakatu. Dodatkowo, w ramach konkursu „To warto wiedzieć” chętni mogli odpowiedzieć na cztery pytania związane z wierszykami wywieszonymi na plakacie w rubryce „Gimnastyka dla języka”.

STYCZEŃ 2016

Dnia 12 stycznia 2016 roku wychowankowie świetlicy szkolnej spotkali się z p. Izabelą Żukowską, nauczycielem bibliotekarzem naszej szkoły.

Spotkanie było pierwszym z zaplanowanych przez panie z biblioteki spotkań, których celem jest czytanie dzieciom pięknej literatury dziecięcej i propagowanie jej wśród dzieci.

Dzieci  poznały bohatera książeczki dla dzieci o pewności siebie,  pt.: „Jak fajnie być sobą!”. Opowiada ona o wyjątkowym gorylku, który był inny niż pozostałe goryle, ponieważ wyróżniał się białym futerkiem. Dzieci z uwagą słuchały czytającej i razem z gorylkiem przeżyły ciekawą przygodę… przygodę odkrywania, że każdy jest wyjątkowy i to jest właśnie najważniejsze. Po lekturze dzieci chętnie mówiły czym one wyróżniają się – kolorem włosów, oczu, zainteresowaniami itp. Na koniec spotkania otrzymały zakładki do książek.

GRUDZIEŃ 2015

 

W grudniu  propagowaliśmy w naszej szkole DZIEŃ BEZ PRZEKLEŃSTW, który w Polsce obchodzony jest od kilku lat 17 XII. 

Z tej okazji w bibliotece i na korytarzu zawieszone zostały plakaty, z najważniejszymi informacjami:

Kontynuowaliśmy też BIBLIOTECZNY KONKURS „TO WARTO WIEDZIEĆ”. W tym miesiące zadania były następujące: 1) Podaj swój pomysł na panowanie nad gniewem i przeklinaniem; 2) Dopisz do podanego wersu jeden lub kilka wersów przeciwko wulgaryzmom: „Czasem w ustach się kotłują brzydkie słowa, …..


LISTOPAD 2015

W listopadzie w naszej bibliotece zachęcaliśmy uczniów, szczególnie klas I – III, do czytania bajek, zwłaszcza że w tym miesiącu przypadają dwa ciekawe dni, a mianowicie: „Dzień postaci z bajek” (5 XI) i „Dzień pluszowego misia” (25 XI). W związku z tym przygotowaliśmy wystawę bajek. Uczniowie szybko zauważyli kolorową wystawę, książki znikały (uczniowie wypożyczali je do domu) i trzeba było wciąż dokładać nowe bajki.

W listopadzie ogłosiliśmy też WIELKI KONKURS „TO WARTO WIEDZIEĆ”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI. Każdego miesiąca ogłoszone zostaną zadania (pytania konkursowe i inne). Pytania będą dotyczyć różnych tematów. Pomocą w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą książki znajdujące się w bibliotece szkolnej. Zakończenie konkursu, wyniki i wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu lub maju  2016 roku.

 Dnia 21 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. W związku z tym uczniowie mogli się  wykazać wiedzą związaną z dobrymi manierami i  życzliwością.  Przez trzy kolejne tygodnie na korytarzu i w bibliotece pojawiał się nowy zestaw pytań. Pomocą w udzieleniu odpowiedzi były książki; słownik frazeologiczny, „Dobre maniery, czyli savoir- vivre dla dzieci” i „Jak być genialną dziewczyną”.

 


PAŹDZIERNIK 2015

 

  W październiku, jak co roku obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W zawiązku z tym przygotowaliśmy zagadki literackie dla uczniów klas II – VI. Wzięło w nich udział 79 uczniów klas I – III i 38 uczniów klas IV – VI.

   Dodatkowo wzbogaciliśmy MIESIĄC BIBLIOTEKI SZKOLNEJ organizując TYDZIEŃ Z JABŁKIEM. A pretekstem do tego były dwa ważne dni:   Światowy Dzień Żywności (15 X) i Światowy Dzień Walki z Otyłością (24 X).

  Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania biorąc udział w konkursie pt.: „Wiem, co jem” (31 uczestników). Pomocą w udzielaniu odpowiedzi były wywieszone w bibliotece plakaty, a także literatura. Promowanie zdrowego stylu odżywiania wzmocniliśmy częstując odwiedzających bibliotekę uczniów zdrowymi produktami i jabłkami.  Mile zaskoczeni uczniowie ucieszyli się ze zdrowej niespodzianki, z ochotą przyjmowali smaczne, czyste  jabłka i z apetytem je zjadali.  

 

 

WRZESIEŃ 2015

W bibliotece została przygotowana WYSTAWA LITERATURY PIĘKNEJ I POPULARNO-NAUKOWEJ związanej z morzem - z okazji Światowego Dnia Morza (28 września)

- w gablocie wystawione zostały książki z literatury pięknej i popularno-naukowej

- nad gablotą – plakat z cytatem o morzu „Morze jest piękne”

- na korytarzu powieszony został plakat zapraszający uczniów do biblioteki, aby mogli zobaczyć, jaką literaturę związaną z morzem posiadamy w zbiorach biblioteki szkolnej, a także wypożyczyć ją do domu

 

Rocznica urodzin Juliana Tuwima (13 września 1894 r.)

 7 IX – 18 IX –  WYSTAWA utworów dla dzieci  Juliana Tuwima

 7 IX – 11 IX – MINI KONKURS CZYTELNICZY dla uczniów klas II i III

W konkursie wzięło udział 77 uczniów z klas drugich i 45 uczniów z klas trzecich. Uczniowie odpowiadali na 6 pytań związanych z wierszami Juliana Tuwima. Kartki z odpowiedziami przynosili do 10 września do biblioteki, a następnie wrzucali je do specjalnej skrzynki.

Dnia 11 września w bibliotece szkolnej na długiej przerwie odbyło się losowanie nagród niespodzianek (w tym konkursie były to książki). Uczniowie sami losowali szczęśliwych zwycięzców.  

 

 IMPREZY BIBLIOTECZNE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Pasowanie klas pierwszych na czytelników


  
W tym roku szkolnym już od listopada 2014 roku uczniowie klas pierwszych zostawali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Bibliotekarze dołożyli wszelkich starań, aby biblioteka szkolna  kojarzyła się wszystkim uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie są mile widziani, które będą chętnie odwiedzać.
 

 

Podczas tegorocznego pasowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Pierwszaki były bardzo podekscytowane i dumne, że samodzielnie mogły skorzystać ze zbiorów.Bożena Czarnuszewicz

Ogólnopolskie Wybory Książek

 

10 lutego 2015 roku w bibliotece odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek uczniowie klas II – VI wpisywali tytuły najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Wyniki głosowania posłużą do zakupu książek do biblioteki szkolnej w ramach dofinansowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głosowało 314 uczniów z klas II-VI, którzy oddali 786 głosów.
 LP

Tytuł, seria

Autor

Liczba głosów

1

Harry Potter

Rowling, J. K

51

2

Igrzyska śmierci

Collins, Suzanne

38

3

Hobbit czyli tam i z powrotem

Tolkien John Ronald Reuel

37

4

Violetta

Meredith, Taida tł.

32

5

Dzieci z Bullerbyn

Lindgren, Astrid

32

6

Władca Pierścieni

Tolkien John Ronald Reuel

27

7

Opowieści z Narnii

Lewis, C.S.

27

8

Minecraft przygody

 

26

9

Zwiadowcy

Flanagan, John

24

10

Koszmarny Karolek

Simon, Francesca

24

11

W pustyni i w puszczy

Sienkiewicz, Henryk

22

12

Dziennik cwaniaczka

Kinney, Jeff

22

13

Chłopcy z Placu Broni

Molnar, Ferenc

20

14

O psie, który jeździł koleją

Pisarski, Roman

16

15

Percy Jackson

Riordan, Rick

15

16

Zaopiekuj się mną

Webb, Holly

14

17

Martynka

Delahaye, Gilbert

13

18

Anaruk chłopiec z Grenlandii

Centkiewicz, Czesław

13

19

Zaczarowana zagroda

Centkiewiczowie Alina, Czesław

11

20

Akademia pana Kleksa

Brzechwa, Jan

11

21

Magiczne drzewo

Maleszka, Andrzej

10

22

Zmierzch

Meyer, Stephenie

10

23

Mity dla dzieci

Kasdepke, Grzegorz

10

24

Kuba i Buba

Kasdepke, Grzegorz

9

25

Wiedźmin

Sapkowski, Andrzej

9

26

Hania Humorek

McDonald, Megan

7

27

Franklin

Bourgeois, Paulette

7

28

Messi mały chłopiec, który stał się piłkarzem

Żółtowska-Darska, Yvette

7

29

BFO

Dahl, Roald

7

30

Tajemniczy ogród

Burnett, Frances

6

31

Niezgodna

Roth, Veronica

6

32

Paddington

Bond, Michael

6

33

Zezia i Giler

Chylińska Agnieszka

6

34

Magiczna Cukiernia

Litllewood, Kathryn

6

35

Scooby Doo

 

5

36

Baśniobór

Mull, Brandon

5

37

Wojna cukierkowa

Mull, Brandon

4

38

Magiczne baletki

Bussell, Darcey

4

39

Magiczny kotek

Bentley, Sue

4

40

Stajnia pod Podkową

McKain, Kelly

4Książki naszych marzeń

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim  konkursie ,,Książki naszych marzeń" zorganizowanym przez MEN, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.

"Nakręćmy się na czytanie" - to hasło konkursu. Przedmiotem przedsięwzięcia było przygotowanie listy książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie oraz krótkiego filmu promującego książki. Niestety nie udało nam się wygrać. Zapraszamy do obejrzenia filmu wyreżyserowanego i nagranego przez p Edytę Brodzińską-Kowalczyk  i p. Bożenę Czarnuszewicz. Bardzo dziękujemy uczniom klasy 4c i 5d za udział i zaangażowanie w tym konkursie.

 Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło akcję "Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom". Na stronie internetowej Ministerstwa można zgłosić ulubione książki. Więcej na stronie - link.

Zapraszamy do oglądania naszego filmu:

 

   W bibliotece p. Bożena Czarnuszewicz zbierała karteczki z autorem i tytułem polecanej przez uczniów książki. Następnie została opracowana lista książek, o które uczniowie chcieliby aby zwiększyły się zbiory naszej biblioteki szkolnej.

Lista "Książek naszych marzeń":

1

Banks Rosie - Świąteczny zamek. Magiczne królestwo

2

Barska Ewa - Reksio. Wielka księga przygód

3

Bond Michael - Paddington

4

Caioli Luca - Ronaldo. Obsesja doskonałości

5

Chylińska Agnieszka - Labirynt Lukrecji

6

Chylińska Agnieszka - Zezia, Giler i Oczak

7

Collins Suzanne - Igrzyska śmierci

8

Delahaye Gilbert - Martynka w domu

9

Fabisińska Liliana - Klinika pod Boliłapką. Pierrota bolą kopytka

10

Flanagan John - Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu

11

Gaiman Neil - Na szczęście mleko

12

Gaudriot Caire, Mullenheim Sophie de - Mała wróżka Amelka. Detektyw z bajki

13

Goscinny Rene - Mikołajek

14

Higgins Chris - Rodzinka się powiększa

15

Inwazja. Powieść przygodowa inspirowana grą Minecraft

16

Jarocka Mariola - Mikołajkowe gawędy

17

Jędrzejewska-Wróbel Roksana - Florka

18

Kasdepke Grzegorz - Najpiękniejsze mity dla dzieci

19

Kasdepke Grzegorz - Poradnik hodowcy aniołów

20

Kinney Jeff - Dziennik Cwaniaczka. Zezowate szczęście

21

Kosik Rafał - Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

22

Levis C. S. - Opowieści z Narnii

23

Littlewood Kathryn - Szczypta magii. Magiczna cukiernia

24

Maleszko Andrzej - Magiczne Drzewo. Cień smoka

25

Mull Brandon - Baśniobór

26

Mull Brandon - Spirit animals. Zwierzoduchy

27

Musierowicz Małgorzata - Wnuczka od orzechów

28

Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane

29

Opowiadania z dreszczykiem

30

Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Powtarzanki i śpiewanki

31

Pratchett Terry -Smoki na zamku Ukruszon

32

Prokop Marcin - Jego wysokość Longin

33

Riordan Rick - Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna

34

Schneider Liane, Butschkow Ralf - Biblioteczka mądrej myszy. Zuzia poleca

35

Stanecka Zofia - Basia i słodycze

36

Stelmaszyk Agnieszka - Kroniki Archeo

37

Strzałkowska Małgorzata - Skarb Arubaby

38

Taborska Agnieszka - Licho i inni

39

Thorpe Kiki - Pewnego razu w Nibylandii. Między światami

40

Tielmann Christian, Butschkow Ralf - Biblioteczka mądrej myszy. Maks poleca

41

Violetta w moim świecie

42

Wajrak Adam - Zwierzaki Wajraka

43

Webb Holly - Mała Lotta i renifery

44

Webb Holly - Porwanie małej Mili

45

Webb Holly - Urwis gwiazdą - Mój niesforny szczeniak

46

Widmark Martin, Willis Helena - Tajemnica wyścigu

47

Żółtowska-Darska Yvette - Messi mały chłopiec, który stał się piłkarzem

 

 

Tydzień Bibliotek Szkolnych


  W dniach od 20 do 24 października w szkole obchodziliśmy Tydzień Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji uczniowie przeżyli w naszej bibliotece sporo radosnych chwil. Każdego dnia odwiedzający bibliotekę uczniowie mogli poczęstować się cukierkami i jabłkami.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się kącik darmowej książki. Zainteresowani mogli szperać w wyłożonych na stolikach książkach, które przynieśli do biblioteki uczniowie. Książki były wprawdzie używane, ale w bardzo dobrym stanie. Niektórzy znaleźli książki dla mamy, babci i rodzeństwa.Przygotowane też zostały zagadki literackie dla uczniów wszystkich klas. Zagadki dla klas IV – VI rozwiązywało 61 uczniów, a dla klas I – III – 126  uczniów. Wśród uczniów, którzy prawidłowo odpowiedzieli losowane były nagrody niespodzianki. Losowanie odbyło się w bibliotece na długich przerwach. Szczęśliwych zwycięzców losowali sami uczniowie.  Losowanie okazało się fajną zabawą, wszyscy uczniowie chcieli losować. Nagrodami były kredki, pastele, kolorowe teczki, długopisy, czekolady.