Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Szlachetna paczka

Nie trzeba nikogo przekonywać, że pomaganie słabszym i biedniejszym jest szlachetne. Na co dzień jednak, w natłoku pracy i innych obowiązków, nie wszystkich na tę szlachetność stać. Zbliżające się Święta są jednak magicznym czasem, w którym warto się zatrzymać, rozejrzeć wokoło i zobaczyć, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. A nieść ją można na wiele sposobów. Jednym z nich jest przyłączenie się do Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce oraz unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak dużą skalę. Projekt działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie.

W tym roku nasz szkoła po raz drugi przyłączyła się do drużyny Szlachetnej Paczki. Wybraliśmy osobę samotną i schorowaną. Oto krótki opis:

Pan Bogusław jest  to osobą niepełnosprawną - posiada protezę częściową nogi. Kilka lat temu w jego organizmie wykryto cukrzycę i miażdżycę oraz nadciśnienie tętnicze. Poważne powikłania podczas chorowania na cukrzycę doprowadziły do amputacji nogi. Od tego czasu pan Bogusław przeszedł 13 operacji, musiał mieć również operowane oczy, aby nie utracić wzroku. Są to lata dzielnych zmagań z chorobami, które pan Bogusław znosi z pokorą i niezwykłą walecznością. Mimo trudność nie załamuje się tylko każdego dnia pokonuje ból i samego siebie chcąc godnie żyć. Mężczyzna utrzymuje się z renty chorobowej oraz zasiłku pielęgnacyjnego w łącznej kwocie 1180zł po odliczeniu kosztów utrzymania kosztów utrzymania zostaje zaledwie 264 zł. Pan Bogusław dba o to, aby rozsądnie zarządzać budżetem, w pierwszej kolejności wykupuje leki. Korzysta z pomocy opiekunki, która od miesiąca z powodu swoich problemów zdrowotnych nie może odwiedzać pana Bogusława. Brak akumulatorów do wózka elektrycznego, uniemożliwia mu opuszczenie mieszkania, ale mimo wszystko mężczyzna, ćwiczy regularnie w małej domowej siłowni, aby być choćby w minimalnym ruchu.

Potrzeby pana Bogusława:

po pierwsze : opał na zimę - węgiel, aby nie zamarznąć w mieszkaniu,

po drugie: akumulatory do wózka elektrycznego – umożliwi mu to poruszania się po jego miejscowości,

po trzecie - żywność, która jest niezbędna do przeżycia.

Oprócz tych najważniejszych rzeczy przydałyby się:

- środki czystości

- odzież (kurtka zimowa, spodnie, sweter).

 

ZOSTAŃ BOHATEREM i przyłącz się do nas !!!

Informacje uzyskasz pod tel. 48 4750966.