Dzisiaj jest: 20 stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Dzień Seniora

w Powiatowym Domu Pobytu Dziennego  "Homini" w Świebodzinie

26 października 2018 r. z okazji Dni Seniora obchodzonych w całej Polsce uczniowie  klasy 2B,5E,5F wytypowani przez wychowawców (p. B.Gwozdowską, p.Gniewczyńską, p.Skrzypczaka) spotkali się z seniorami Powiatowego Domu Pobytu Dziennego Homini w Świebodzinie. Na wstępie spotkania logopeda Beata Gordzelewska powitała wszystkich, przedstawiając cel odwiedzin młodego pokolenia.

Natomiast pedagog Karolina Wachowska przedstawiła krótką prezentację multimedialną na temat przemijalności życia i cenionych przez każdego człowieka wartościach.

Popis gry na klarnecie zaprezentowała Weronika Malecka. Dziewczynki z klasy drugiej zaśpiewały  patriotyczną pieśń "Piechota". Wielu seniorów wtórowało im i z radością podziwiało młode talenty.

Na zakończenie imprezy uczniowie składali życzenia oraz wręczali starszym paniom i panom laurki, piękne papierowe serca wykonane przez wielu uczniów różnych klas, uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Dziękując starszemu pokoleniu dzieci obiecały odwiedzać ich w przyszłości przy innych okazjach.

Seniorom nie raz zakręciła się łezka w oku, gdyż jak mówili - widok radosnych, mądrych i grzecznych dzieci jest dla nich najpiękniejszym obrazem i  przeżyciem. Długo po spotkaniu oglądali podarunki i komentowali włożony  przez dzieci trud w wykonanie upominków.