Dzisiaj jest: 17 listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Pasowanie na ucznia

Dnia 19.10.2018 o godz. 9.00 odbyła się uroczystość szkolna „Pasowanie na ucznia”. Uczniowie klas pierwszych do tej uroczystości przygotowywali się przez  ostatnie tygodnie, dzielnie ćwicząc recytację wierszy i śpiew.

W auli zgromadzili się dyrekcja szkoły, zaproszeni goście i rodzice. W uroczystości brało udział 65 uczniów. Każdy uczeń ubrany był w strój galowy. Na głowach dzieci miały birety – każda klasa w innym kolorze.

Uroczystość rozpoczęła się zaśpiewaniem hymnu państwowego, część artystyczną prowadził uczeń klasy szóstej. Zaproszeni goście i rodzice gromkimi brawami nagrodzili występujących. Każda z klas pierwszych prezentowała przez siebie wybraną piosenkę.  Po zakończonej części artystycznej, nastąpił akt ślubowania. W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, uczniami i dziećmi. Po złożeniu ślubowania pan burmistrz i  pan dyrektor dokonali aktu pasowania na ucznia, dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego ucznia i wypowiadając słowa – „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Następnie każda klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcie z wychowawczynią. Uświetnieniem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów i znaczków odblaskowych oraz wyjście do kina na film „Mała Stopa”