Dzisiaj jest: 11 grudnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Ostatnie pożegnanie

10 października 2018r. na cmentarzu w Świebodzinie pożegnaliśmy zasłużonego dla naszej szkoły nauczyciela emeryta Pana Stanisława Wodeckiego. Pracę rozpoczął w 1953 roku w Punkcie Filialnym w Ługowie jako nauczyciel w klasach I – III i jednocześnie pełnił w niej funkcje kierownika.

Po 38 latach, w 1991 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. W 1987 roku za wyróżniającą pracę otrzymał  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 1975 – Złoty Krzyż Zasługi.

Wśród uczniów, rodziców i nauczycieli cieszył się dużym poważaniem i autorytetem. Dał się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu – zawsze uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do świata i ludzi. Odpowiedzialny, sumienny, życzliwy – to tylko niektóre cechy. Do tej listy każdy z nas mógłby dodać wiele – wielu doświadczyło jego wielkiego serca.