Dzisiaj jest: 23 października 2018    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Dwójka piłką ręczną stoi!

Jak zwykle w pierwszy weekend października konsekwentnie po raz osiemnasty już nauczyciele wychowania fizycznego świebodzińskiej DWÓJKI zorganizowali w Miejskiej Hali Sportowej Cykl Turniejów piłki ręcznej ORLIK CUP 2018 o puchar Dyrektora Szkoły mgr Mariana Wieczorka. Przez kilka lat z rzędu sportowe spotkania przybierały formę trzydniowej rywalizacji, gdzie zjeżdżały się drużyny z odległych rejonów polski: od Krakowa po Gdańsk. Na świebodzińskiej hali szlifowali swoje umiejętności dzisiejsi narodowi reprezentanci: Robert Orzechowski, czy Paweł Paczkowski zdobywając tytuły „królów strzelców” turniejów. Dzisiaj rewelacyjnie kontynuuje trzydniowe zmagania ZEW organizując świebodzińskie święto piłki ręcznej. Od kilku lat zmagania sportowe organizowane przez Dwójkę przybrały formę cyklu jednodniowych turniejów dla różnych kategorii wiekowych, tym razem uczniów klas czwartych i uczennic klas szóstych. W tym roku DWÓJKA przoduje ilością zawodników wystawionych w turnieju:)

Klasyfikacja końcowa ORLIK CUP 2018 – dzień pierwszy. Tym razem tabela od końca:

Miejsce V: SP-7 Świebodzin – 2 pkt.; trener: Ewa Zdziennicka

Miejsce IV: SP-2 Świebodzin – 3 pkt.; trener: Barbara Patan

Miejsce III honorowane medalami: SP-6 Świebodzin – 4 pkt.; trener: Agnieszka Wawrzyniak

Miejsce II: KS „ELDISY” Środa Śląska – 4 pkt.; trenerzy: Czesław i Beata Dziatkiewicz

Miejsce I: SP Lubrza – 7 pkt.; trener: Jan Kaniecki

Najlepszą zawodniczką turnieju została: Kaniecka Anita, SP Lubrza;

Najlepszą bramkarką turnieju została: Nowosielska Monika, KS „EDISY” Środa Śląska;

Królem strzelców, zdobywcą 12 bramek została: Wycke Zofia,  SP-2 Świebodzin

Nagrody dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych zespołach:

Szkudlarek Weronika, SP Lubrza;

Muntowska Iwona, KS „ELDISY” Środa Śląska;

Wojewódka Matylda, SP-6 Świebodzin;

Sznyr Łucja, SP-2 Świebodzin;

Jackiewicz Matylda, SP-7 Świebodzin;

ORLIK CUP 2018 - Niedziela dzień drugi: (analogicznie: odwróć tabelę - świebodzinianie na czele :P )

Miejsce V: DWÓJKA '09  – 1 pkt; trener: Zbigniew Jaroszewicz

Miejsce IV: DWÓJKA '09 – 2 pkt; trener: Daniel Wojciechowski

Miejsce III honorowane medalami: JEDYNKA – 3 pkt; trener: Piotr Dunaj

Miejsce II: DWÓJKA '08 – 7 pkt; trener: Beata Mrozowicz

Miejsce I: MKS „TĘCZA” Kościan – 7 pkt; trener Tomasz Frąckowiak

Nagrodzenie najlepszych zawodników turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Prałat Kacper SP-2 Świebodzin;

Najlepszym bramkarzem turnieju został:  Tuzimek Jakub, SP-1 Świebodzin;

Królem strzelców, zdobywcą 34 bramek został: Karmelski Aleksander, MKS „TĘCZA” Kościan;

Wręczenie nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. Olbiński Mikołaj, MKS „TĘCZA” Kościan; Juszczak Szymon, SP-2 Świebodzin; Jurczyk Michał, SP-1; Roszyk Jakub, SP-2; Głos Miłosz, SP-2;

Podziękowania kierujemy do rodziców zawodników gospodarzy - świebodzińskiej DWÓJKI, którzy częstowali wszystkich przepysznym ciastem, dbali o porządek, właściwą i sprawną organizację turnieju, w szczególności rodziców: Zofii, Nikoli, Magdy, Miłosza, Bartosza, Jakuba, Mikołaja. Organizatorzy dziękują także sponsorom strategicznym, bez których zawody nie odbyłyby się, czyli Gminie Świebodzin,  Starostwu Powiatowemu w Świebodzinie, oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze.