Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 21 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Tydzień Szkoły 2018

Kolejny Tydzień Szkoły za nami! Skończyły się różne konkursy i imprezy związane z rocznicą urodzin naszego patrona Fryderyka Chopina.

27 lutego


We wtorek od godz. 8.00 - 13.30 w sali sportowej SP-2 odbywały się zawody dla poszczególnych pionów klas IV-VI.  
Klasy szóste w godzinach: 8.00 - 9.40 rywalizowały w Turnieju gry w „Halową piłkę nożną – futsal” (2 dziewczęta + 3 chłopców + rezerwowi) rozegranego systemem „każdy z każdym”
Wyniki meczów: 6c-6d   2:1, 6b-6a > 0:6, 6c-6b > 4:3, 6d-6a >2:1, 6d-6b > 2:3, 6a-6c > 6:5
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: klasa 6a, 6 pkt, wychowawca: p. Joanna Jóźwiak
II miejsce: klasa 6c, 6 pkt, wychowawca: p. Dorota Wolnik
III miejsce: klasa 6b, 3 pkt, wychowawca: p. Anna Jelak-Bogusz
IV miejsce: klasa 6d, 3 pkt, wychowawca: p. Agnieszka Pietruszka
Prowadzący: Zbigniew Jaroszewicz

Klasy piąte uczestniczyły w Turnieju gry w Mini piłkę ręczną (2 dziewczęta + 3 chłopców + rezerwowi) rozegranego także systemem „każdy z każdym”
Wyniki meczów: 5a-5b > 7:6, 5c-5d > 13:6, 5a-5c > 10:7, 5b-5d > 12:8, 5b-5c > 3:10, 5a-5d > 7:8
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: klasa 5a, 6 pkt, wychowawca: p. Renata Ociepa
II miejsce: klasa 5c, 4 pkt, wychowawca: p. Barbara Patan
III miejsce: klasa 5b, 2 pkt, wychowawca: p. Mirosława Śliwińska
IV miejsce: klasa 5d, 0 pkt, wychowawca: p. Elżbieta Czaplińska
Zawody poprowadziła Barbara Patan

Klasy czwarte w godzinach: 11.50 - 13.30 rozgrywały także systemem „każdy z każdym” -  Turniej gry w „Dwa ognie' (6 dziewcząt + 6 chłopców + rezerwowi)
Wyniki meczów: 4f-4d > 5:6, 4a-4b > 10:9, 4c-4d > 9:7, 4e-4f > 8:6, 4a-4c > 6:9, 4b-4d > 8:3, 4e-4a > 6:5, 4f-4b > 6:8, 4c-4e > 8:5, 4a-4d > 9:3, 4b-4c > 6:6, 4a-4f > 8:7, 4b-4e > 8:10, 4c-4f > 10:8, 4d-4e > 4:8
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: klasa 4c, 13 pkt, wychowawca: p. Jolanta Szepielewicz
II miejsce: klasa 4e, 12 pkt, wychowawca: p. Anna Wojciechowska
III miejsce: klasa 4a, 9 pkt, wychowawca: p. Dorota Skrzypczak
IV miejsce: klasa 4b, 7 pkt, wychowawca: p. Jolanta Kowalczyk
V miejsce: klasa 4d, 3 pkt, wychowawca: p. Anna Gancewska
VI miejsce: klasa 4f, 0 pkt, wychowawca: p. Joanna Gniewczyńska
Prowadzący zawody: Arkadiusz Krepski28 lutego


Ten dzień rozpoczął się od uroczystego apelu o patronie, który przygotowała klasa 4d pod kierunkiem p. Anny Gancewskiej oraz Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Renaty Ociepy.

    Konkurs z wiedzy ogólnej OMNIBUS odbył się w naszej szkole już po raz ósmy. Organizatorem konkursu jest Samorząd Szkolny. Dzień wcześniej odbyły się eliminacje do finału. Z klas czwartych przystąpiło do nich 15 uczniów, z piątych 12, a z szóstych 12. Wszyscy rozwiązywali taki samy test wiedzy składający się z 30 zadań. W finale wzięli udział uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 24 z 30 możliwych. Byli to:
 klasy czwarte: WERONIKA CHEŁMINIAK IVB, DOMINIK GAWEŁ IVB, MATYLDA MACKIEWICZ IVD, OSKAR KRYSTIANZ IVB, JAKUB MARCINEK IVC, APOLONIA WAGNER IVF, PATRYCJA SAWICKA IVD.
klasy piąte: TOMASZ ŚWIĘS VA, KRZYSZTOF WALASEK VD, ŁUCJA SZNYR VC, KAMIL RADZIEWICZ VA, JAKUB PRAŁAT VA.
klasy szóste:  HANNA MULARCZYK VIC, WOJCIECH GAWEŁ VIA, ADAM URBANOWICZ VIA, PATRYK MATRAS VIC, IGOR IWASZKIEWICZ VIA, WIKTORIA GOŁĄB VIB, MAJA KOŁODZIEJ-MARSZAŁ VIC, WOJCIECH GRABAS VIB, ALAN MUSIAŁ VID.

 


W pierwszym etapie finału wzięło udział 21 uczniów i przebiegał on na zasadach podobnych do turnieju „Jeden z dziesięciu”. Do drugiego etapu przeszło dziewięciu najlepszych: Weronika Chełminiak, Hanna Mularczyk, Dominik Gaweł, Krzysztof Walasek, Wojciech Gaweł, Matylda Mackiewicz, Oskar Krystianz, Wiktoria Gołąb, Alan Musiał. Najlepszym z nich okazał się Wojciech Gaweł z VIA, drugie miejsce przypadło Wiktorii Gołąb


Omnibusem 2018 PSP nr 2 został:
Wojciech Gaweł z klasy 6a,
II miejsce -  Wiktoria Gołąb klasa 6b
III miejsce  - Oskar Krystianz  klasa 4b


1 marca


Dnia 1 marca 2018 r, w auli szkolnej odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Plastycznego „Niepodległa Biało-Czerwona”. W konkursie wzięło udział 50 uczniów w klas IV – VI. Do konkursu gminnego JURY w składzie: p. Izabela Żukowska, p. Jolanta Szepielewicz i p. Wiesław Leuk wytypowało prace 32 uczniów:
Miłosza Wierzbiciego z kl. IV a, Weroniki Chełminiak i Kacpra Prałata z kl. IV b, Hanny Nowak, Julii Perz i Mileny Rzepy z kl. IV d, Urszuli Wawrzyniak z kl. IV e, Natalii Nowak i Apolonii Wagner z kl. IV f, Kacpra Iwachów i Marii Jopek z kl. V a, Zuzanny Bilewicz i Łukasza Pietrzaka z kl. V b, Julii Stefańskiej i Natalii Tustanowskiej z kl. V c, Gabrieli Ceglarek, Kamila Gołąb i Krzysztofa Walaska z kl. V d, Marii Gendery, Zuzanny Rutkowskiej z kl. VI a, Wiktorii Gołąb, Wojciecha Grabasa i Marcela Konopnickiego z kl. VI b, Hanny Mularczyk z kl. VI c, Niny Bartniczak, Nikoli Błaszczuk, Alicji Bohdan, Karoliny Koniecznej, Alana Masiaka, Elizy Rybarczyk i Wiktorii Stanisławskiej z kl. VI d.
 


5 marca


       Tego dnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w trzech kategoriach wiekowych – kl. IV, V i VI. Zorganizowała go i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego - Dorota Skrzypczak. W konkursie wzięło  udział 42 uczniów. Jego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, zmotywowanie ich do doskonalenia zdolności poprawnego pisania z uwzględnieniem ortografii i interpunkcji. Zadaniem uczestników ortograficznego pojedynku było rozwiązanie testu, w którym uczniowie mogli wykazać się znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz umiejętnością zastosowania ich w praktyce.  

 


      Konkurs wyłonił Mistrzów i Wicemistrzów Ortografii.
Tytuł Mistrza Ortografii w kategoriach poszczególnych klas zdobyli:

Zuzanna Szczepaniak    -  kl. IV
Eryk Jóźwiak                -  kl. V
Wiktoria Gołąb              -  kl. VI
    
 Natomiast tytuł Wicemistrza Ortografii uzyskali:

Weronika Chełminiak i Edwin Wiśniewski          - kl. IV
Julia Zachara i Szymon Włodarczyk                  -  kl. V
Maja Kołodziej-Marszał i Mateusz Żelengowski -  kl. VI

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

W klasach I-III odbył się KONKURS PIĘKNEGO PISANIA. Organizatorkami były p. Krystyna Gruslis i p. Beata Gwozdowska. Uczniowie mieli za zadanie przepisanie tekstu dotyczącego patrona szkoły F. Chopina na specjalnie przygotowanej karcie konkursowej. Przy ocenie brano pod uwagę estetykę pisma i poprawność ortograficzną. Najlepsze prace wykonali:


W kategorii klas I :
I miejsce – Milena Hukiewicz – klasa 1c
II miejsce – Helena Jamróz  – klasa 1c
III miejsce –Hanna Borowiak – klasa 1b
Maksym Turikov – klasa 1a


Laureatami w kategorii klas II zostali:
I miejsce – Dominika Prałat – klasa 2b
II miejsce – Jakub Buklarewicz – klasa 2a
III miejsce –Zuzanna Adamiec – klasa 2a
    

Laureatami w kategorii klas III zostali:
I miejsce – Ewa Urbanowicz – klasa 3b
II miejsce – Bartek Rafalik – klasa 3a
III miejsce –Anna Nahajowska  – klasa 3c
Agata Czajkowska - klasa 3b

  Zgodnie ze Statutem PSP nr 2 w Świebodzinie uczniom klas III - VI osiągającym najlepsze wyniki klasyfikacji śródrocznej przyznano dyplom wzorowego ucznia, a zaproszeni rodzice wzorowych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Wręczenie dyplomów wzorowym uczniom przez Dyrektora  Szkoły i wychowawcę odbyło się na uroczystym spotkaniu w Świebodzińskim Domu Kultury o godz. 16.30.
   Zebrani goście obejrzeli  występy uczniów, nad przygotowaniem których czuwała p. Jolanta Szepielewicz.

 


6 marca


   Dnia 06 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie przeprowadzono konkurs MATEMATYCZNY CZAR PAR.  W tym roku szkolnym odbyła się jego piętnasta edycja, a po raz piąty pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności współpracy, pozytywna rywalizacja oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i logicznego myślenia. Ważna także była integracja uczniów o podobnych zainteresowaniach, ale  z różnych placówek z terenu gminy Świebodzin. Każdą szkołę – nr 6, nr 7  oraz nr 2, reprezentowały cztery pary uczniów z klas piątych i cztery pary uczniów z klas czwartych. Sędziami byli uczniowie klas szóstych, po dwóch z zaproszonych szkół, a pozostałych zapewnili gospodarze. Zadaniem każdej pary było przejście ośmiu konkurencji: gra w wojnę – karty z działaniami na liczbach naturalnych dla czwartoklasistów, a porównywanie ułamków zwykłych dla piątoklasistów, gra planszowa z pytaniami sprawdzającymi wiedzę matematyczną, domino, tangram, zadanie tekstowe, krzyżówka z hasłem, krzyżówka liczbowa oraz zabawy z liczbami.
Naszą szkołę reprezentowali:
klasy czwarte: Kacper Cichocki, Michał Wawrzyniak, Michał Kowalczyk, Kacper Prałat, Małgorzata Obuchanicz, Zuzanna Szczepaniak, Weronika Chełminiak i Weronika Malecka.
Klasy piąte:  Kamil Radziewicz, Krzysztof Grabas, Krzysztof Walasek, Adam Pyrka, Jakub Prałat, Kacper Iwachów, Julia Bobkiewicz i Julia Stefańska.


Wyniki konkursu Matematyczny Czar Par:

 

Klasy czwarte

Klasy piąte

I miejsce

Wandycz Tomasz i Horbatowski Jakub

ze Szkoły Podstawowej nr 7

Grabas Krzysztof i Radziewicz Kamil

ze Szkoły Podstawowej nr 2

II miejsce

Mikołajczyk Bartosz i Przygoński Michał

ze Szkoły Podstawowej nr 6

Wojewódka Nela i Konieczny Jakub

ze Szkoły Podstawowej nr 6

III miejsce

Cichocki Kacper i Wawrzyniak Michał

ze Szkoły Podstawowej nr 2

Chamera Andrzej  i Jędrzejczak Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 7


 
Dla trzech najlepszych par z każdego poziomu klasowego przygotowałyśmy dyplomy pamiątkowe i nagrody w postaci gier planszowych, a dla pozostałych uczestników drobne upominki w postaci długopisów, notesów, ołówków lub gier logicznych.

   Tego dnia od 2 lekcji odbył się Konkurs Plastyczny dla klas I-III pt. "Muzyką malowane". Uczestnicy konkursu pod opieką p. Wiesławy Zielińskiej, różnymi technikami plastycznymi, inspirowani słuchaną muzyką tworzyli własne prace. W konkursie wzięło udział 31 uczniów

Laureatami w kategorii klas I zostali:
I miejsce – Maciek Stefański – klasa 1c
II miejsce – Paulina Fotek – klasa 1a
III miejsce – Gabriela Milewska – klasa 1a

Laureatami w kategorii klas II zostali:
I miejsce – Aleksandra Derlatka – klasa 2b
II miejsce – Dominika Prałat – klasa 2b
III miejsce – Julia Wysiecka  – klasa 2a

wyróżnienie - Alicja Blek - klasa 2b
        
Laureatami w kategorii klas III zostali:
I miejsce – Nikola Frątczak – klasa 3a
II miejsce  - Anna Nahajowska  – klasa 3c
III miejsce – Aleksandra Roźniata  – klasa 3c

wyróżnienie- Lena Paszkowska - klasa 3b


  Na czwartej lekcji odbył się Konkurs Matematyczny „Znawcy Matematyki” dla klas II i III zorganizowany przez p. Renatę Kardzis.

Laureatami w kategorii klas II zostali:
I miejsce – Michał Grzesik– klasa 2b
II miejsce – Maciek Górka – klasa 2a
                     Hubert Szpilman – klasa 2b
III miejsce – Dominika Prałat – klasa 2b
        
Laureatami w kategorii klas III zostali:
I miejsce – Maciek Kowalczyk – klasa 3a
II miejsce  - Franciszek Kuś  – klasa 3d
III miejsce – Michał Urbaniak  – klasa 3e

Na piątej  i szóstej lekcji odbył się Konkurs RECYTATORSKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla klas IV – V oraz Konkurs RECYTATORSKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla klas VI. Do konkursu przystąpiło około 50 uczniów. Jury w składzie pań Anny Gancewskiej, Joanny Gniewczyńskiej, Joanny Jóźwiak i Anny Jelak-Bogusz brało pod uwagę wymowę, opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, modulację, tempo mówienia i ogólne wrażenie artystyczne. 

Laureaci w kategorii klas III - język niemiecki
Miejsce I      Alexander Honle – kl. 3c
Miejsce II    Aleksandra Zdanowicz - kl. 3b
Miejsce III   Martyna Wiśniewska – kl. 3d
Wyróżnienia otrzymali:
 Ewa Urbanowicz – kl. 3b
 Mateusz Kałmucki – kl.3f
Magdalena Tomczak – kl. 3d

Laureaci w kategorii klas IV - język angielski
Miejsce I      Stanisław Lemieszko – kl. 4b
Miejsce II    Dominik Gaweł- kl. 4b
Miejsce III   Zuzanna Szczepaniak – kl. 4d

Wyróżnienia otrzymali:
Nikola Gebauer – kl. 4d
Tatiana Pietruńko – kl. 4d
Natalia Nowak - kl. 4f

Laureaci w kategorii klas V - język angielski
Miejsce I      Miłosz Kochan – kl. 5d
Miejsce II    Tristan Gwardziński- kl. 5b
Miejsce III   Kacper Iwachów – kl. 5a

Wyróżnienia otrzymali:
Hanna Hutnik – kl. 5a
Mielnik Zofia – kl. 5a
Kinder Aleksandra - kl. 5b

Laureaci w kategorii klas VI - język niemiecki
Miejsce I      Adam Urbanowicz – kl. 6a
Miejsce II    Antonina Kłudka - kl. 6d
Miejsce III   Wiktoria Gołąb – kl. 6b

  12 marca

    Dnia 12 marca 2018 r. w auli  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 23 uczniów klas IV- VI. Jury w składzie: Anna Wojciechowska i Dorota Skrzypczak po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu wyłoniło wśród nich następujących zwycięzców:

I miejsce – Szymon Włodarczyk, kl. Vc
II miejsce – Julia Marciniak, kl. Vc
III miejsce – Patryk Matras, kl.  VIc
Wyróżnienia zdobyli:
Julia Perz – kl. IVd
Kacper Lech – kl.VIc
Amelia Romejko – kl. VId

 Laureaci konkursu będą prezentować szkołę w Lubuskim Konkursie Recytatorskim. Życzymy powodzenia!

21 marca


Bogaty w wydarzenia i imprezy Tydzień Szkoły zakończył się APELEM DLA KLAS 4-6 podsumowującym dokonania uczniów w czasie jego trwania. Laureatom konkursów zostały wręczone przez p. Dyrektora mgr Mariana Wieczorka dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.