Nowi uczniowie są wśród nas!

4 września na boisku szkolnym z drżeniem serca zjawiło się  sześćdziesięciu pierwszoklasistów. Towarzyszyli im przejęci rodzice. Wszyscy  zadawali sobie pytanie: Jak będzie w szkole?   Po kilku dniach spędzonych w szkole, niepokój opuścił rodziców i dzieci, a wychowawczynie rozpoczęły przygotowania do uroczystości pasowania na ucznia. Próby były męczące, ale 10 października w pięknie udekorowanej auli, galowo ubrani pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i rodzice pierwszoklasistów. W obecności sztandaru dziewczynki i chłopcy pięknie odśpiewali hymn państwowy, a potem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.  Gdy zebrani goście uznali, że pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin, uczniowie złożyli ślubowanie. Potem  pan dyrektor Marian Wieczorek i wiceburmistrz Krzysztof Tomalak, używając wielkiego ołówka dokonali pasowania. Rodzice z dumą patrzyli i fotografowali swoje pociechy. Dzieci otrzymały  życzenia i upominki - odblaskowe kamizelki od kierownika  WOKiS Ryszarda Graczyka oraz słodycze od Rady Rodziców. Po uroczystości dzieci tradycyjnie udały się do kina.

Życzymy wszystkim uczniom klas I a, b i c, by dobrze czuli się w szkole i dotrzymali złożonego ślubowania.