Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września 2017 r. w auli szkolnej uczniowie klas IV – VI mieli możność zrelaksować się słuchając fragmentów zabawnych utworów młodzieżowych. Czytanie zostało zorganizowane przez panie z biblioteki szkolnej p. Izabelę Żukowską i p. Bożenę Czarnuszewicz, z okazji przypadającego tego dnia Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Celem akcji było promowanie literatury i czytania, a także zachęcenie młodych ludzi do częstego kontaktu z dobrą książką. Uczniowie mogli przeżywać przygody z bohaterami czytanych książek, a były to: „Fantastyczna kraina pana Myszyna” Geronima Stiltona, „Pirat z Wyspy Mgieł” Marco Innocentego, „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki i „Kot Garfield. Hipnotyzer” Ewy Mirkowskiej. A  czytaniem umilili nam czas: p. Ryszard Graczyk – kierownik Wydziału Oświaty w Świebodzinie, p. dyrektor Marian Wieczorek, p. Anna Wojciechowska – nauczyciel polonista i ksiądz Marek Ogrodowiak.