Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Comenius

 

 

 

Przyszłość naszych terenów zieleni!
Parki czy place zabaw?
 

 
 
 
Wszystkie europejskie kraje doświadczają nadmiernego zagospodarowania terenu, połączonego ze wzrastającą potrzebą wypoczynku i zrozumienia wpływu środowiska naturalnego na jakość życia wszystkich mieszkańców. Wszyscy dzielimy sprzeczne potrzeby ochrony naszego naturalnego dziedzictwa krajobrazu oraz chęci dostępu do zagospodarowanych terenów zieleni w czasie wolnym od pracy. Czy nasze tereny zieleni powinny zachować postać tradycyjnych parków chroniących środowisko naturalne czy stać się raczej placami zabaw dla rozrastającej się społeczności?
Zasadniczym celem tego projektu jest zidentyfikowanie rodzajów wolnej przestrzeni i zbadanie, w jaki sposób ją wykorzystać oraz jaka jest nasza postawa względem niej.
Bez wątpienia możemy się wiele od siebie nauczyć poprzez porównanie różnych środowisk naturalnych, dzieląc się ekspertyzami oraz technikami badań w terenie, a także poprzez uczenie się jak zachować ciągłość środowiska naturalnego.
Trzyletni projekt pozwoli każdej ze szkół śledzić i rejestrować zmiany w ich własnym środowisku naturalnym pozwalając na porównania danych państw, wymianę doświadczeń, technik i osiągnięć.