Szkoła Podstawowa nr 2

im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie

Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel
Dzisiaj jest: 16 lutego 2019    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Juliana, Daniel

Szkoła bez przemocy

 

Nasza placówka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzinie od wielu lat podejmuje działania promujące bezpieczną szkołę. We wrześniu 2006 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY".

W grudniu 2006 roku przystąpiliśmy do konkursu na projekt działań realizowany przez społeczności szkolne na jej terenie lub w otoczeniu szkoły, którego głównym celem jest zapobieganie lub zmniejszanie poziomu przemocy i agresji w szkołach. Konkurs skierowany był do szkół uczestniczących w kampanii społecznej "Szkoła bez przemocy" (ponad 3000 szkół z terenu całej Polski). Celem konkursu było wsparcie szkół uczestniczących w Kampanii w prowadzeniu działań zapobiegających przemocy i agresji oraz promocja dobrych praktyk w tym zakresie.

 Na konkurs wpłynęło 916 projektów. Jury konkursu wybrało 64 najlepsze projekty. Kryteriami oceny projektów przez ekspertów były: adekwatność działań do zakładanych celów; zaangażowanie społeczności szkolnej w działania; długofalowość projektu (możliwość kontynuacji działań) oraz nowatorstwo projektu.

Jesteśmy jedną z pięciu szkół województwa lubuskiego, której projekt został nagrodzony przez Radę Programową ogólnopolskiej akcji "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY". 7 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w której uczestniczyli przedstawiciele PSP nr 2: dyrektor szkoły Marian Wieczorek oraz Małgorzata Keklak. Nagrodę (5 000 zł) w postaci bonów przeznaczymy na sfinansowanie usług edukacyjnych dla nauczycieli.