Dzisiaj jest: 17 listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Z niepodległą - gra o zwycięstwo

Klasy czwarte przygotowują się do gry "Z niepodległą gra o zwycięstwo", pięcioosobowe drużyny z każdej klasy czwartej będą mogły się pochwalić swoimi wiadomościami o historii uzyskania przez Polskę niepodległości. Z przydatnymi wiadomościami można zapoznać z książki Joanny i Jarosława Szarków pt."Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci". Poniżej zamieszczamy przydatne fragmenty książki.

Znalezione obrazy dla zapytania kocham polskę elementarz

Regulamin konkursu „Z Niepodległą gra o zwycięstwo!”

1. W grze bierze udział 5 drużyn z każdej klasy czwartej.
  2. Drużyna składa się z 3 graczy  (kapitana i 2 graczy) oraz 2 asystentów (1 rzuca kostką + 1 losuje pytania).
  3. Gracz po odpowiedzeniu poprawnie na wylosowane pytanie, przesuwa się o ilość pól wylosowanych przez asystenta. Może konsultować się z asystentami.
  4. Jeżeli podczas gry jeden z graczy stanie na polu zajmowanym przez gracza z innej drużyny, wówczas „pionek” stojący na danym polu zostanie „zbity” i cofa się o 2 pola
  5. Gra kończy się gdy każda drużyna zamelduje się na swoich pozycjach końcowych (w tzw. domku)

Uwaga gra  odbędzie się na 1 lekcji w środę 7 listopada. Odbyło się już losowanie kolorów drużyn:

4a - niebieski

4b - zielony

4c - żółty

4d - czerwony

4c - szary

Bardzo prosimy aby drużyny miały na sobie koszulki w podanych kolorach (w razie trudności są dla nich przygotowane szarfy)