Dzisiaj jest: 17 listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ PGNiG DZIECIOM

KIELCE - OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 9 - 11 grudnia 2011

Dwie drużyny, reprezentujące nasze województwo, a także powiat świebodziński uczestniczyły w organizowanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce FESTIWALU PIŁKI RĘCZNEJ PGNiG DZIECIOM 2011. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Lubrzy i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2  ze Świebodzina znalazły się wśród najlepszych drużyn w Polsce. Uczennice trenowane przez Jana Kanieckiego zdobyły brązowe krążki, uczniowie z „Dwójki” szkoleni przez Zbigniewa Jaroszewicza i Marka Bana zajęli czwarte miejsce  wśród czołowej szesnastki krajowej.

Turnieje odbyły się w województwie świętokrzyskim, dziewczęta w Kielcach, chłopcy w Ostrowie Świętokrzyskim. Wspaniałą niespodziankę przygotowali działacze ZPRP dla dzieci organizując ogólnopolskie zawody i bogato wyróżniając uczestników. Każdy otrzymał pamiątkowy medal (nagrodzeni na podium medale za miejsca), koszulkę z logo turnieju, gadżety sponsorskie, komplet do gry dla całej drużyny, a także piłki ręczne -  firmy Hummel.
   Oczywiście cały pobyt (wyżywienie i noclegi), a także przejazd został sfinansowany ze środków Związku. Jedną ciekawostek i nowatorskich rozwiązań była bezpośrednia transmisja meczów finałowych w internecie. Wszyscy zainteresowani mogli na bieżąco śledzić poczynania szczypiornistów.  Jest to pierwsza i od tego roku cykliczna impreza sportowa skierowana do najmłodszych adeptów piłki ręcznej w kraju. Od wszystkich trenerów i uczestników organizatorzy otrzymali gromkie brawa.

Wyniki meczów uzyskane przez uczniów ze Świebodzińskiej „Dwójki”:
z SP 32 Kielce 16:8 (7:3),
z SP 66 Bydgoszcz 10;9 (3:4),
z SP 46 Poznań 11:7 (3:4),
w półfinale najbardziej emocjonujący
z SP 23 Płock po dogrywce 13:14 (6:5),
 w finale z SP Banie 5:10 (2:5).

Zawodnicy biorący udział w turnieju w Ostrowcu: Kiersnowski Kacper kl. 6c, Szklarkowski Patryk kl. 6b, Kardzis Igor kl. 6c, Szewczuk Bartek kl. 6d, Gliniecki Mateusz kl. 6c, Czaban Krzysztof kl. 6b, Kubacki Filip kl. 6c, Pietrzak Kamil kl. 6a, Dudek Tymoteusz kl. 6d, Augustynowicz Piotr kl. 6c, oraz bramkarze: Czajkowski Bartosz kl. 6c, Malinowski Damian kl. 6d.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji przedstawia się następująco:
1. SP 23 Płock
2. SP 4 Kwidzyn
3. SP Banie
4. SP 2 Świebodzin
5. SP 91 Kraków
6. SP 11 Mielec
7. SP 66 Bydgoszcz
8. SP 3 Brzeg
9. SP 14 Lubin
10. SP 6 Zawiercie
11. SP 46 Poznań
12. SP 5 Ostrowiec Św.
13. SP 32 Kielce
14. SP 34 Łódź
15. SP 1 Łuków
16. SP Dąbrowa Białostocka

Ze strony ZPRP:
"Wszyscy uczestnicy i ich trenerzy zgodnie podkreślali, że był to niezapomniany weekend i wspaniały turniej. Najważniejsza była przecież popularyzacja sportu i piłki ręcznej, w szczególności wśród najmłodszych. To właśnie dzieci stanowią przyszłość każdej dyscypliny sportu, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Głęboko wierzymy, że wśród dzieciaków, które walczyły o zwycięstwo w "Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom" znajdują się przyszłe reprezentantki i przyszli reprezentanci Polski!"